Mobilā versija
-0.5°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
28. janvāris, 2015
Drukāt

Lauksaimnieki: graudaugu sējumiem šobrīd laika apstākļi ir sevišķi labvēlīgi (1)

Foto - FotoliaFoto - Fotolia

Ziemāju sējumiem Latvijā šobrīd laika apstākļi ir sevišķi labvēlīgi un gaidāmā raža nav apdraudēta, aģentūrai BNS pastāstīja aptaujātie lauksaimnieki.

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Augkopības nodaļas vadītājs, agronoms Oskars Balodis aģentūrai BNS teica, ka patlaban laika apstākļi graudaugu sējumiem ir sevišķi labvēlīgi. “Pagaidām, patiesībā, viss ļoti labi izskatās, viss ir cerīgi. (..) Pagaidām ir pat pārāk labi. Ja tagad iestātos pavasaris, tā būtu izcila [raža], bet vēl priekšā ir divi mēneši,” sacīja Balodis, piebilstot, ka sējumus no sala pasargā sniegs.

Vienlaikus viņš piebilda, ka arī kailsals patlaban nerada bažas par iespējamu apdraudējumu sējumiem. “Šobrīd, patiesībā, kailsala vairs nekur īpaši nav, jo ir sniegs. Zemgalē ir diezgan smuks sniegs, pat Kurzemē ir neliela sniega kārtiņa. Pirms kāda laika bija kailsals, kas radīja bažas, bet pēdējās nedēļas laikā kopš iestājās sals uzsniga, kas ir labi,” sacīja LLKC Augkopības nodaļas vadītājs, piebilstot, ka pēc pašreizējām prognozēm sējumiem labvēlīgi laika apstākļi saglabāsies visu janvāri.

Balodis norādīja, ka sējumiem izšķirošākie mēneši ir marts un aprīlis. “Martā, kad pa dienām ir plusi, viss atkūst, naktīs ir mīnusi un viss atkal piesalst, tad augiem noteikti ir lielāks stress un tie ir iztērējuši visas barības vielas, līdz ar to grūtāk ir izturēt mīnusus,” sacīja LLKC Augkopības nodaļas vadītājs.

LLKA valdes priekšsēdētājs un “Vidzemes agroekonomiskā kooperatīvās sabiedrības” vadītājs Indulis Jansons aģentūrai BNS sacīja, ka patlaban sniegs ir pietiekami biezā kārtā un ir arī sals, līdz ar to ziemošana norit labi. “Viss ir normas robežās un, kā es saku, vienmēr visu izšķirs kaut kādi kritiskie brīži tuvāk pavasarim,” sacīja Jansons, piebilstot, ka nākamā gada ražu lielā mērā ietekmēs laika apstākļi martā un aprīlī.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka, neraugoties uz salu, graudaugu sējumiem laika apstākļi janvāra sākumā nekaitēja un ziemošana noritēja labi.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. cerams ka izsals

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+