×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
30. septembris, 2014
Drukāt

Lauksaimnieki: jaunajai Saeimai būtu jārisina ar embargo saistītās problēmas (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (no kreisās) un Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes valdes priekšsēdētājs Edgars Treibergs piedalās Latvijas lauksaimnieku organizācijas rīkotajā preses konferencē, lai informētu par kampaņas "Kopējā lauksaimniecības politika - rītdiena sākas šodien" gaitu.

Jaunievēlētajai Saeimai lauksaimniecības jomā steidzami būtu jārisina ar Krievijas noteikto pārtikas produktu importa embargo saistītās problēmas, aģentūrai BNS pastāstīja aptaujātie lauksaimnieku pārstāvji.

Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) valdes priekšsēdētājs Edgars Treibergs aģentūrai BNS norādīja, ka jaunajiem Saeimas deputātiem būtu nekavējoties jārisina Krievijas noteiktā embargo negatīvās sekas lauksaimniecībā, it sevišķi, piensaimniecībā, kur lauksaimniekiem ir ievērojami zaudējumi. Pēc Treiberga teiktā, situāciju vēl vairāk pasliktina iespējamā piena kvotas pārpilde, tādēļ lauksaimniekiem varētu rasties papildu zaudējumi.

Vienlaikus viņš atzina, ka deputātu kandidātu pirmsvēlēšanu solījumi nevieš ticamību. “Visi šausmīgi daudz sola, bet es redzu, ka cilvēki neko lietas labā nav darījuši. Sola visu kaut ko, bet svarīgiem jautājumiem, ko sola risināt, valsts budžetā nav līdzekļu,” atzina Treibergs, piebilstot, ka arī valsts budžets nepildās tik labi kā valsts amatpersonas apgalvo.

LOSP valdes priekšsēdētājs uzsvēra, ja Krievijas-Ukrainas konflikts drīzumā nebeigsies, Krievijas sankciju dēļ sekos problēmas tranzīta sfērā un lauksaimniekiem klāsies ļoti slikti. Viņš pauda cerību, ka Latvijas tauta kā nākamos Saeimas deputātus ievēlēs zinošus cilvēkus, kuri izprot situāciju lauksaimniecībā un spēs atrisināt Krievijas embargo radītās negatīvās sekas.

Treibergs norādīja, ka esošās Saeimas darbu vērtē ar atzīmi zemāku par apmierinoši.

Arī biedrības “Zemnieku saeima” priekšsēdētājs Juris Lazdiņš norādīja, ka Saeimai jādomā, kā visveiksmīgāk pārvarēt Krievijas noteiktā embargo negatīvās sekas. “Tā situācija ir vienkārši jānostabilzē un jāmēģina šī ziema aizvadīt tā, lai pēc iespējas vairāk lauksaimnieku saglabātu savu darbību,” norādīja Lazdiņš.

Sevišķi lauksaimnieki no nākamās valdības sagaida atbalstu piena ražotājiem. “Šobrīd piena sektoram bija piešķirti finanšu resursi diviem mēnešiem, nauda ir izmaksāta, bet piena ražotāji, saņemtot jaunos [piena iepirkumu] cenu piedāvājumus redz, ka tur cena ir vēl zemāka, līdz ar to būs nepieciešami papildus resursi piena sektora stabilizācijai un šo zaudējumu kompensācijai,” sacīja Lazdiņš.

Tāpat ne mazāk svarīga ir stabilitāte lauksaimniecībā. “Mums ir gana daudz prioritātes un problēmu sakritis šajā gadā, bet svarīgākais ir, lai jaunā valdība saglabātu konsekvenci un tos lēmumus, kurus ir pieņēmusi esošā valdība. Mums ir vajadzīga stabilitāte, jo tas, kas pēdējā mēneša laikā izvērtās saistībā ar papildus valsts atbalstu, ka vienu dienu tas ir un pēc divām nedēļām tā vairs nav – nu, tā mēs strādāt nevaram,” sacīja Lazdiņš. Tāpat lauksaimniekiem ir nepieciešami pieejami kredītresursi visa veida lauksaimnieciskajam sektoram, lai būtu iespējams biznesu veiksmīgi turpināt un paplašināt.

Lazdiņš norādīja, ka nevēlas izcelt negatīvās lietas līdzšinējās Saeimas darbā, bet pozitīvi vērtē to, ka pēdējo divu gadu laikā Saeima strādājusi pie likuma par zemes privatizāciju lauku apvidos, kas lauksaimniekiem bija ļoti būtisks. Vienlaikus viņš pauda nožēlu, ka izmaiņas likumā apstiprinātas novēloti un tas vēl nav stājies spēkā, jo nav izsludināti Ministru kabineta (MK) noteikumi, kas varētu notikt 1.novembrī.

Jau vēstīts, ka Latvijā Saeimas vēlēšanas notiks sestdien, 4.oktobrī.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Veikalos piena cenas nekrītas,tātad piensaimniecībā viss ir kārtībā,vienkārši grib tikt pie siles.

  2. Lai palielinātu Latvijas lauksaimnieku ražotās produkcijas konkurētspēju,jāsamazina līdz Briseles 6% PVN 21% likmi pārtikas precēm!

  3. savukārt daudzi zirdzenieki novērtē treiberga darbu ar zemāk kā apmierinoši. korumpēts un pašlabumu meklējošs tips.

    un vispār lai pastāsta par to konfliktu ar rihardu sniku. latvijas jātnieki NEKAD VĒSTURĒ nav uzrādījuši tādu rezultātu kā šis paralimpiskais jātnieks, un pat tur treibergs nekautrējās savas netīrās rebes bīdīt un savējos cilvēkus stumt.

Draugiem Facebook Twitter Google+