×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
9. jūlijs, 2012
Drukāt

Lauksaimnieki joprojām optimistiski par labo labības ražu

Foto-LETAFoto-LETA

Pagājušās nedēļas spēcīgās lietusgāzes nav mainījušas lauksaimnieku optimistiskās prognozes par gaidāmo labo labības ražu, taču prognozēta apgrūtināta ražas novākšana, aģentūrai BNS atzina aptaujātie lauksaimnieki.

”Saistībā ar spēcīgajām lietusgāzēm ziemas graudaugi ir sakrituši veldrē, kas varētu apgrūtināt ražas novākšanu,” aģentūrai BNS teica lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvu sabiedrības ”Latraps” izpilddirektors Edgars Ruža. ”Taču tajā pašā laikā prognozes par ražu ir ļoti optimistiskas,” viņš sacīja un uzsvēra, ka lietusgāzes negatīvi ietekmējušas labību tikai atsevišķos reģionos, nevis Latvijā kopumā.

Biedrības “Zemnieku saeima” valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš aģentūrai BNS norādīja, ka lietusgāzes visvairāk skārušas Dienvidkurzemi un Zemgali. ”Pagaidām problēmas radīt varētu tikai ražas novākšana, taču, ja mitruma līmenis palielinās, varētu tikt ietekmēta arī labības kvalitāte,” piebilda Lazdiņš.

Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra (LTVC) vadītāja Ingūna Gulbe savukārt atzina, ka lielas problēmas ir rapša audzētājiem Zemgalē, kur rapsi lielā daudzumā noēduši kaitēkļi. Taču viņa atzina, ka Latvijā šogad tiek prognozēta labākā raža pēdējo desmit gadu laikā.

”Pēdējos divus gadus pasaulē graudaugu cenas ir bijušas stabili augstas, un izskatās, ka lieli kāpumi šogad nav gaidāmi. Vienīgi jāskatās, kāda būs situācija ar plūdiem Krievijā, jo tā noteikti varētu atstāt ietekmi uz cenām,”  par graudaugu tirgu pasaulē izteicās Gulbe.

Lauksaimniekiem piekrita arī Latvijas Lauku konsultācijas un izglītības centra (LLKC) augkopības nodaļas vadītāja Ingrīda Grantiņa. Viņa aģentūrai BNS pastāstīja, ka, par spīti laika apstākļiem un spēcīgajām lietusgāzēm, joprojām tiek prognozēta ļoti laba raža.

Jau ziņots, ka iepriekšējās dienās vietām Latvijā plosījās pērkona negaiss ar ļoti stiprām lietusgāzēm un vēja brāzmām. 5.jūlija vakarā lietusgāzes applūdināja vairākas ielas Rēzeknē, 6.jūlija vakarā applūda Jūrmalas ielas, 7.jūlijā plūdi skāra daļu Saldus pilsētas, savukārt 8.jūlijā stiprākās lietusgāzes bija Latgalē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+