×
Mobilā versija
Brīdinājums +8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
13. maijs, 2012
Drukāt

Lauksaimnieki lielāko daļu kartupeļu jau sastādījuši

kartoski

Latvijas kartupeļu audzētāji lielāko daļu kartupeļu jau ir sastādījuši, taču darbi arī pašlaik norit pilnā sparā, aģentūrai BNS pastāstīja aptaujātie kartupeļu audzētāji.

Kartupeļu audzētāju un pārstrādātāju savienības (KAPS) valdes priekšsēdētāja Aiga Kraukle aģentūrai BNS teica, ka audzētāji lielāko daļu lauku jau ir apstādījuši. “Vairums audzētāju lielāko daļu lauku jau ir apstādījuši, taču ir arī atsevišķi izņēmumi. Piemēram, tie lauksaimnieki, kuri vēl nav paguvuši apsēt visas graudu platības, kartupeļus vēl nestāda,” sacīja Kraukle un norādīja, ka tuvāko divu nedēļu laikā aktīvā kartupeļu stādīšana Latvijā varētu beigties.

“Domāju, ka tuvāko divu nedēļu laikā lielākā daļa būs sastādījuši kartupeļus, taču tiem, kas stādīs pēc tam, būs jārēķinās ar to, ka tas var ietekmēt ražu,” minēja Kraukle.

Arī Kartupeļu audzētāju asociācijas priekšsēdētājs Ilmārs Immurs aģentūrai BNS lēsa, ka lielākā daļa kartupeļu stādīšanas darbu jau ir paveikta. “Kartupeļu stādīšana jau ir krietni pāri pusei, un domājams, ka tuvākajā laikā tā arī varētu beigties,” klāstīja Immurs. Viņš novērojis, ka arī piemājas dārzos vairumam kartupeļi jau ir sastādīti.

Ziņots, ka pērn Latvijā kartupeļi audzēti 31,5 tūkstošu hektāru platībā, kas ir par 5% vairāk nekā 2010.gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+