Ekonomika
Latvijā

Lauksaimnieki norūpējušies par Bulduru dārzkopības vidusskolas nākotni3

LETA

Ar bažām par Bulduru dārzkopības vidusskolas (BDV) tālāko nākotni pie zemkopības ministra Jāņa Dūklava (ZZS) vērsušās dārzkopības nozares sabiedriskās organizācijas, informē Zemkopības ministrijas (ZM) pārstāve Dagnija Muceniece.

Lauksaimniekus satrauc iespējamā skolas nodošana Jūrmalas pašvaldības pārziņā, kas varētu apdraudēt dārzkopja specialitātes apgūšana šajā mācību iestādē. Kā zināms, Jūrmalas dome paudusi vēlmi, lai Izglītības un zinātnes ministrija BDV nodotu šās pašvaldības pārziņā.

“Latvijas dārzkopības uzņēmumi un organizācijas pauž bažas, ka Jūrmalas pašvaldība nebūs ieinteresēta saglabāt lauksaimniecībai būtisko jauno dārzkopju sagatavošanu Bulduru dārzkopības vidusskolā. Mūsu lauksaimnieki jau vairāku gadu garumā ir neapmierināti par līdzšinējo lauksaimniecības speciālistu sagatavošanu Latvijas vidējās speciālajās mācību iestādēs – mums trūkst dažādu lauksaimniecības profesiju speciālistu un diemžēl arī iegūtā kvalifikācija nereti ir nepietiekama. Un nu vēl ir apdraudēta dārzkopju sagatavošana Bulduros,” skaidro zemkopības ministrs.

Lai risinātu lauksaimniecības nozarei svarīgo jautājumu par dārzkopja specialitātes saglabāšanu BDV, zemkopības ministrs pirmdien, 2. jūnijā, uz sarunu aicinājis BDV direktoru Aivaru Griķi, Jūrmalas domes priekšsēdētāju Gati Truksni (ZZS), kā arī dārzkopības nozares sabiedrisko organizāciju pārstāvjus.

“Kaut arī Bulduru dārzkopības vidusskolā tiek apgūtas arī ar lauksaimniecības nozari saistītas specialitātes, par iespējamām plānotajām pārmaiņām, kas varētu ietekmēt turpmāko dārzkopības nozares attīstību, diemžēl neesmu informēts ne es kā ministrs, ne mani Zemkopības ministrijas kolēģi, tas raisa neizpratni,” atzīst Dūklavs.

Saistītie raksti

ZM atgādina, ka BDV ir mācību iestāde ar senām tradīcijām tieši jauno dārzkopju izglītošanā. Tajā izglītību ieguvuši gan Latvijā pazīstami lauksaimniecības jomu zinātnieki, gan mūsdienās sekmīgi lauksaimnieki.

Par BDV dibināšanas gadu tiek uzskatīts 1910. gada pavasaris, savukārt 1911. gadā uzcelta pirmā skolas ēka. Zīmīgi, ka skolas ēkas celtniecībai līdzekļus – 20 000 rubļu zeltā – ziedoja Alvīne Šoha ar noteikumu: “skolā jāmāca dārzkopība, jāuzņem latvieši, mācībām jānotiek latviešu valodā”.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
“Olainfarm” komentē publiskajā telpā izskanējušo informāciju par piedāvājumiem pārdot kompānijas akcijas
19 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Abonēšanas kampaņas pirmajā mēnesī audzis abonēto preses izdevumu skaits
20 stundas
LE
LETA
Ekonomika
VID varēs mazināt uzņēmēju risku tikt iesaistītiem krāpnieciskajos darījumos
21 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Libeka
Latvijā
“Tautai Latvijā nekad tik labi nav gājis kā tagad.” Saruna ar Lidiju Doroņinu-Lasmani
18 minūtes
LE
LETA
Dabā
Ceturtdien gaiss iesils līdz + 13 grādiem
42 minūtes
EF
Eduards Filippovs*
Ekonomika
Eduards Filippovs: Straujais algu pieaugums turpina iznīcināt uzņēmumu peļņu. Ko darīt? 2
41 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
“Sabiedrību nosauca par aitām….” Kariņš sašutis par atsevišķu deputātu uzvedību Saeimas sēdē
8 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Pusaudze izsauc uz mājām policiju, lai glābtos no dzērumā esošās mātes
8 stundas