×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
9. septembris, 2013
Drukāt

Lauksaimnieki: “Tilbe agro” īpašumu ūtrupe ir izņēmums, kas neapliecina tendenci

LETALETA

SIA “Tilbe Agro” īpašumu ūtrupe ir īpašs gadījums un neapliecina tendenci lauksaimniecības jomā, komentējot informāciju par lauksaimniecības uzņēmuma “Tilbe agro” īpašumu plānoto izpārdošanu, biznesa portālam “Nozare.lv” atzina organizācijas “Zemnieku saeima” un Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas vadītāji.

 

“Varu paust tikai nožēlu, ka tā ir noticis, tomēr šis ir vērtējams kā īpašs izņēmuma gadījums, un tā nav tendence lauksaimniecības nozarē. Es pat gribētu uzsvērt, ka šie notikumi nav jāskata kontekstā tieši ar lauksaimniecības nozari, jo šī uzņēmuma darbības lauks bija visai plašs. Manuprāt, uzņēmuma maksātnespēja balstīta pavisam citos apsvērumos,” sacīja kooperatīvu asociācijas valdes priekšsēdētājs Indulis Jansons.

Viņš arī norādīja, ka lauksaimniecība kopumā nav nedz ātrs bizness, nedz pliks investīciju projekts, bet gan nopietna ilgtermiņa nodarbošanās. Ceru, ka šie notikumi varētu kalpot par mācību citiem – rīkojoties līdzīgi, sagaidāms tāds pats iznākums.”

Arī “Zemnieku saeimas” valdes priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja atzina, ka līdzīgas situācijas ir liels retums, savukārt problēmu radījušas pārāk lielas ambīcijas un nepietiekama pieredze.

“Latvijā saimniecības lielākoties ir ar desmit līdz 20 gadu pieredzi, kuras saimniekošanu ir uzsākušas ar pāris hektāriem un laika gaitā paplašinājušās. Lauksaimniecībā reti kāds ienāk ar lielu kapitālu, saimniecības pamazām aug, attīstās un mācās, tādējādi riski ir mazāki, nekā sākot visu no nulles ar lielu kapitālu. Šajā gadījumā tā varētu būt problēma – liels kapitāls un ambīcijas, bet nepietiekama pieredze lauksaimniecības nozarē,” sacīja Dzelzkalēja.

Kā ziņots, tiesu izpildītājs oktobra sākumā rīkos lauksaimniecības uzņēmuma “Tilbe Agro” īpašumu izsoles, liecina “Latvijas Vēstnesī” publicētie paziņojumi.

Jau ziņots, ka Igaunijas uzņēmumam “Agronika OU” piederošās saimniecības “Tilbe agro” jaunā valde konfliktē ar iepriekšējo vadību un “Norvik banku”. Pēc abu pušu iesniegumiem sākti vairāki kriminālprocesi. Banka nolēmusi izlietot komercķīlu un pārņem uzņēmuma īpašumus.

Vairākās izsolēs, kas paredzētas 9.oktobrī, tiks pārdoti kopumā 128 hektāri lauksaimniecības zemes Lielvārdes un Ķeguma novados. Zemesgabalu kopējā sākumcena noteikta 60 300 lati.

Tāpat tiks izsolīts 2,57 hektārus liels zemesgabals Ogres novada Suntažu pagastā, uz kura atrodas noliktavas ēka, angāra jaunbūve, kontroles ēka ar nojumi, piecas graudu krājtvertnes un šķidrinātās gāzes tvertne. Šī īpašuma sākumcena noteikta 586 000 latu.

Kā ziņots, Igaunijas uzņēmumam “Agronika OU” pieder lauksaimniecības uzņēmumi “Tilbe Agro” un SIA “Baltijas grauds”. Igaunijas uzņēmuma īpašnieks ir Maltā reģistrēts publisks investīciju fonds. Šī investīciju fonda apakšfonda, kurš veicis investīcijas abos lauksaimniecības uzņēmumos, vienīgais investors bija “Norvik banka”.

“Tilbe Agro” un “Agronikas” saistības pret “Norvik banku” šopavasar bija 4,292 miljoni eiro (trīs miljoni latu).

Banka pārņēmusi arī abu uzņēmumu lauksaimniecības tehniku. Ražu no laukiem šoruden novāc citi, bankas nozīmēti uzņēmumi.

Kā liecina “firmas.lv” informācija, “Tilbe Agro” pērn strādājusi ar 2,4 miljonu latu apgrozījumu un cietusi 65 476 latu zaudējumus. Gadu iepriekš apgrozījums bija 2,1 miljons latu, bet zaudējumi sasniedza 33 952 latus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+