Uncategorized

Lauksaimnieki vēl aktīvi vāc vēlās kultūras – griķus un kukurūzu0

Foto-LETA

Lai arī lielākā lauksaimniecības kultūru raža Latvijā ir novākta, lauksaimnieki vēl kuļ griķus un novāc kukurūzu, aģentūrai BNS pastāstīja aptaujātie lauksaimnieki.

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības “Latraps” izpilddirektors Edgars Ruža aģentūrai BNS teica, ka lielākā daļa lauksaimniecības kultūru patlaban ir novāktas. Griķu kulšanas darbi vēl turpinās, lai arī liela daļa ir novākta. Dažviet lauksaimnieki vēl novāc kukurūzu, atsevišķās saimniecībās palikušas nenovāktas vēl pēdējās lopbarības pupas, bet citviet tiek novāktas auzas.

Vasaras rapsi lauksaimnieki pamatā jau ir novākuši. “Nesen mums piegādātāji atveda pēdējās vasaras rapša kravas,” sacīja Ruža.

“Latraps” izpilddirektors pastāstīja, ka ražas sezona septembrī noslēdzās salīdzinoši labvēlīgi, lai arī ražas apmērs ir mazāks nekā pērn, graudu ražas ir virs vidējā Latvijas līmeņa. Ruža sacīja, ka graudu kvalitāte šogad ir ļoti laba, līdz ar to pamatā visus graudus lauksaimnieki realizē pārtikai. Tādēļ lopbarības graudu cenas šogad ir kāpušas – lopbarības graudi maksā tikpat, cik kvalitātes ziņā sliktākie pārtikas graudi.

Arī Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (LLKA) valdes priekšsēdētājs Indulis Jansons aģentūrai BNS teica, ka Latvijā patlaban turpinās griķu novākšana, dažviet lauksaimnieki vāc arī kukurūzu. Savukārt pārējās lauksaimniecības kultūras, tostarp, vasaras rapsi un auzas, pamatā lauksaimnieki ir novākuši.

Jansons teica, ka Vidzemē graudu ražas šogad ir stipri mazākas nekā pērn, bet kopumā Latvijā graudu raža šogad ir par 20-30% mazāka nekā pērn. Graudu kvalitātes rādītāji šogad ir normas robežās.

Arī biedrības “Zemnieku saeima” (ZSA) priekšsēdētājs Juris Lazdiņš aģentūrai BNS pastāstīja, ka lauksaimnieki patlaban novāc kukurūzu un griķus, dažviet tiek novāktas arī auzas. Laika apstākļi ražas novākšanai pamatā ir labvēlīgi, līdz ar to ražas novākšana norit bez steigas.

Lazdiņš lēsa, ka graudu ražas šogad ir par 20-30% mazākas nekā pērn, taču graudu kvalitāte ir ļoti laba.

Jau ziņots, pēc Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) datiem, šā gada graudaugu kopraža sasniegusi 1,75 miljonus tonnu, kas ir par 17% mazāk nekā pērn taču vidēji par 16% vairāk nekā vidēji piecus gadus iepriekš.

LA.lv
LE
LETA
Uncategorized
Mihaela Šūmahera “Ferrari” pārdots izsolē par rekordcenu
17. novembris, 2017
LE
LETA
Uncategorized
Stalone noliedz apsūdzības seksuālā uzbrukumā kā “smieklīgas”
17. novembris, 2017
LE
LETA
Uncategorized
Berluskoni nebūs jāuztur bijušā sieva, škiroties no 1,4 miljoniem eiro mēnesī
16. novembris, 2017

Lasītākie raksti

Par svarīgo

GS
Gundega Skagale
Dabā
Latvijā izstrādāts depozīta automāts, kas darbojas ar mākslīgā intelekta palīdzību 1
5 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO: Latvieši iemet divus pirmos vārtus sezonā, “Dinamo” ar raksturu izrauj uzvaru
4 stundas
LE
LETA/LA.LV
Latvijā
“Process reizēm ir emocionāls.” Koalīcijas partneri sola atbalstu pašvaldību reformas turpināšanā 1
7 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Viņa aizmiga…” Džipa vadītāja pie Ķekavas apļa ietriecas kravas auto sānā
4 stundas
LE
LETA
Dabā
Otrdien Latviju sasniegs ciklons, atnesot stipru lietu un krusu
12 stundas