×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
22. oktobris, 2013
Drukāt

Lauksaimnieki: Ziemāji labi attīstījušies; nākamgad cerības uz labu ražu (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Ziemāju lauks rudenī Ludzas rajonā.

Ziemāju sējumi patlaban ir labi attīstījušies un tie ir gatavi ziemošanai, pastāstīja aptaujātie lauksaimnieki, atzīstot – ja vēl arī ziemā būs labvēlīgi laika apstākļi, ir cerības uz labu graudu ražu nākamgad.

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības “Latraps” izpilddirektors Edgars Ruža teica, ka ziemāju sējumi kopumā Latvijā ir attīstījušies labi un daudzviet izskatās teicami, jo augšanai bija labvēlīgi laika apstākļi. “Visai labi izskatās sējumi, daudz kur teicami attīstījušies,” viņš atzina, piebilstot, ka Zemgales līdzenumos, kur šoruden bija vairāk nokrišņu un uz lauka sastājās ūdens, situācija gan ir bēdīgāka un sējumus vietām nāksies pārsēt.

Viņš teica, ka Vidzemē un Latgalē dažviet sējumu attīstībai pietrūka mitrums, taču kopumā ziemāji sadīguši labi.

Ruža sacīja, ka rapsis vietām ir nedaudz pāraudzis. “Ja rapsis ir pāraudzis, pastāv lielāks risks, ka tas nepārziemos. Tomēr lauksaimniekim ir iespējas apdrošināt sējumus un, ja kādam ir bažas, ka sējumi nepārziemos vai gribas drošības sajūtu, iespējams apdrošināties,” viņš atzīmēja.

Kooperatīva izpilddirektors norādīja, ka kopumā ziemāju raža būs atkarīga no tā, kādi būs laika apstākļi ziemā. “Ceram uz labu ražu nākamgad,” sacīja Ruža.

Arī Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas valdes priekšsēdētājs Indulis Jansons norādīja, ka ziemāji patlaban ir attīstījušies labi. “Tīri labi attīstītās, process notiek,” sacīja Jansons, piebilstot, ka nelabvēlīgāka situācija ir tiem lauksaimniekiem, kuri sējumus iesēja novēloti, līdz ar to labība nav pietiekami attīstījusies.

Jansons sacīja, ka sējumi līdz šim ir labi attīstījušies, jo lauksaimnieki bija ielikuši labus pamatus – iekopuši augsni, tāpat arī laika apstākļi augšnanai patlaban ir labvēlīgi. “Labs pamats ir ielikts, visu izšķirs ziema,” sacīja Jansons, piebilstot, ja gada aukstie mēneši pārziemošanai būs labvēlīgi, raža nākamajā gadā varētu būt laba.

Jau ziņots, ka Latvijā nokrišņu dēļ pēdējo oktobra sākumā dažviet labības lauki bija applūduši un lauksaimniekiem ziemāju sējumus varētu nākties pārsēt pavasarī.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Par augstāk minēto varēsim spriest pavasarī. Vēl priekšā ziema un pavasaris.

  2. Vai dieniņ, kāda putra ar uzvārdiem rakstā 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+