×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
22. oktobris, 2014
Drukāt

Lauksaimnieki Zviedrijā inficējušies ar cūku gripu (1)

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Zviedrijas lauksaimnieki ir inficējušies ar cūku gripu, kas ir pirmais gadījums Zviedrijā, kad vīruss ir pārceļojis starp cilvēkiem un dzīvniekiem, ziņoja interneta laikraksts ” The Local”.

Par notikušo paziņoja Zviedrijas Sabiedrības veselības aģentūra, kas norādīja, ka šogad ir konstatēti vairāki gadījumi, kad fermeriem ir tikusi konstatēta cūku gripa.

“Lauksaimniekiem nebija nekādu simptomu, bet cūkas saslima. Gripa izcēlās cilvēkos un tika pārnesta uz cūkām, un tad atkal uz cilvēkiem,” norādīja aģentūras galvenā mikrobioloģe Mīja Brītinga.

Viņa piebilda, ka konkrētais gripas paveids (H1N2 variants) nav pats bīstamākais, bet norādīja, ka vīrusa uzraudzība ir ļoti nozīmīga, jo citi mērenas formas vīrusi ir izraisījuši epidēmijas.

Aģentūra atklāja cūku gripu ar jaunas gēnu iezīmēšanas tehnikas palīdzību, ko aģentūra izmantos, novērojot sezonālo gripu ziemā.

Jaunā tehnika palīdzēs atklāt gripu tās agrīnajā stadijā. Aģentūra cer, ka tas palīdzēs izpētē un atklās gripas paveidus, pret kuriem šobrīd neaizsargā standarta sezonālās vakcīnas, kas ir pieejamas riska grupas cilvēkiem Zviedrijā: pensionāriem, bērniem un cilvēkiem ar elpošanas problēmām.

Cūku gripa ir akūta saslimšana cūkām, kas norit ar elpošanas ceļu bojājumiem un saaukstēšanās simptomiem. Slimības ierosinātājs ir “Influenza A” tipa vīruss, kas ir bīstams cūkām, tomēr ir gadījumi, kad saslimst arī cilvēki.

Latvijā cūku gripa nekad nav konstatēta.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Man liekas,ka Anglija visi slimo ar cuku gripu,jo cilveki sabiedriskaja transporta loti klep,nekad un nekur citur tik stipru kleposanu neesmu dzirdejusi…

Draugiem Facebook Twitter Google+