Foto – LETA

Lauksaimniekiem paplašinātas iespējas apdrošināt dzīvniekus
 0

Lauksaimniecība ir viens no uzņēmējdarbības veidiem, ko var būtiski ietekmēt dabas klimatiskie apstākļi, kā arī dažādi kaitēkļi un slimību ierosinātāji.

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi”
Kokteilis
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas
Lasīt citas ziņas

Lai mazinātu ārējo faktoru ietekmi uz lauksaimnieciskās produkcijas ražošanu, zemniekiem ir iespēja saņemt valsts atbalstu subsīdiju veidā ražošanas risku samazināšanai augkopības nozarē jau kopš 2000. gada un lopkopības nozarē kopš 2005. gada.

Valsts atbalstu piešķir atbilstoši Ministru kabineta 2012. gada 14. februāra noteikumiem nr. 112 “Noteikumi par valsts atbalstu lauksaimniecībai un tā piešķiršanas kārtību”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Atbalsta mērķis ir, sedzot apdrošināšanas polises iegādes izdevumus par kultūraugu un produktīvo lauksaimniecības dzīvnieku apdrošināšanu, veicināt lauksaimnieku iesaistīšanos lauksaimniecības nozaru riska mazināšanā. Minēto atbalstu piešķir saskaņā ar Eiropas Komisijas 2006. gada 15. decembra Regulu (EK) nr. 1857/2006 par Līguma 87. un 88. panta piemērošanu attiecībā uz maziem un vidējiem uzņēmumiem, kas nodarbojas ar lauksaimniecības produktu ražošanu, un grozījumiem Regulā (EK) nr. 70/2001 (Regula nr. 1857/2006), un tas sedz 50 procentus no izmaksām par atbilstoši noslēgtajiem līgumiem starp apdrošināšanas sabiedrībām un apdrošināšanas ņēmējiem.

Sākoties ganību periodam, aitu un kazu ganāmpulkiem bieži zaudējumus rada klaiņojoši suņi un vilki. Tā kā Regula 1857/2006 neparedz atbalstu lauksaimniecības dzīvnieku apdrošināšanas izmaksu segšanai, kas saistītas ar citu dzīvnieku radītiem zaudējumiem, šogad ir veikti grozījumi valsts atbalsta noteikumos un radīta iespēja aitkopības un kazkopības nozarē apdrošināt aitas un kazas pret ganību risku. Minēto atbalstu piešķirs kā lauksaimniecības “de minimis”, kas pēdējo trīs gadu periodā nepārsniedz 7500 EUR (LVL 5271) vienam pretendentam.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.