×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
11. jūlijs, 2013
Drukāt

Lauksaimnieku kooperatīvi pievienosies iniciatīvai “Godīgs eiro ieviesējs”

LETALETA

Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (LLKA) vadības pārstāvji kopā ar citām lielākajām uzņēmēju intereses pārstāvošām organizācijām rīt parakstīs iniciatīvas “Godīgs eiro ieviesējs” memorandu.

Kā biznesa portālu “Nozare.lv” informēja LLKA pārstāvji, lauksaimniecības kooperatīvi ir bijuši vieni no aktīvākajiem eiro ieviešanas atbalstītājiem un jau patlaban strādā ar eiro valūtu, tādēļ iesaistīšanās iniciatīvas veidošanā ir likumsakarīga.

Kā norādīja kooperatīva “Latraps” ģenerāldirektors Edgars Ruža, uzņēmums jau piecus gadus savos norēķinos ar klientiem un zemniekiem cenas norāda gan eiro, gan latos.

“Lauksaimniecības nozarē pārsvarā dominē ilgtermiņa darījumi, un, lai izvairītos no valūtas svārstībām, devalvācijas draudiem strādājam ar abām valūtām. Ar 1.jūliju jau strādājam pilnībā ar eiro, jo 80% no produkcijas tiek eksportēta. Strādājam arī pie zemnieku izglītošanas – rīkojam seminārus par eiro ieviešanu, un turpināsim to darīt arī turpmāk,” sacīja Ruža.

Savukārt kooperatīva “Trikāta KS” valdes priekšsēdētājs Uldis Krievārs atzina, ka ar eiro ieviešanu katru mēnesi tiks ietaupīti vairāki tūkstoši latu, savukārt piena cenas pāreja uz eiro neietekmēšot.

“Liela daļa norēķinu ir eiro, savukārt zemniekiem maksājam latos, kamēr zemnieki lielu daļu preču pērk eiro. Tāpat līdz ar šo lēmumu jūtam lielāku uzticamību no eksporta partneriem un bankām. Cenu veidošanos piena nozarē ietekmē tirgus, un tam nav nekādas sasaistes ar eiro ieviešanu. Cenas mainās diezgan bieži, bet tas notiek sīvās konkurences dēļ un ārējo tirgu ietekmē,” sacīja uzņēmējs.

LLKA dibināta 2002.gada 12.aprīlī. Tajā apvienojušies 59 dažādu nozaru lauksaimniecības kooperatīvi, tostarp “Latraps”, “Vidzemes agroekonomiskā kooperatīvā sabiedrība”, “Piena ceļš” un “Trikāta KS”.

Kā ziņots, iniciatīvas “Godīgs eiro ieviesējs” memoranda svinīgā parakstīšana notiks rīt Ministru kabinetā plkst.11.

Memorandu no valdības puses parakstīs Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V), ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts un finanšu ministrs Andris Vilks (V), kā arī vairāk nekā 30 uzņēmēji no dažādām nozarēm.

Savukārt visi interesenti, kas gatavi ievērot memoranda principus, tam varēs pievienoties no nākamās nedēļas elektroniskā formātā mājaslapā www.godigseiroieviesejs.lv.

Kā ziņots, Eiropas Savienības finanšu ministri 9.jūlijā pieņēma gala lēmumu par Latvijas pievienošanos Eiropas vienotajai valūtai, tādējādi nākamā gada janvārī Latvija kļūs par 18.eirozonas dalībvalsti. Līdz eiro ieviešanai Latvijā atlikušas vēl 174 dienas. Pāreja no latiem uz eiro notiks saskaņā ar līdzšinējo Latvijas Bankas oficiālo kursu – viens eiro ir 0,702804 lati jeb 70,3 santīmi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+