×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
31. janvāris, 2014
Drukāt

Lauksaimnieku kooperatīvu konkursā triumfē VAKS, “Viļāni” un “ABC projekts”

Foto: LETA. Attēlā - Indulis JansonsFoto: LETA. Attēlā - Indulis Jansons

Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas valdes priekšsēdētājs Indulis Jansons piedalās lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības "Saime" stenda atklāšanas pasākumā tirdzniecības centrā "Maxima".

Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (LLKA) rīkotajā konkursā “Gada labākais lauksaimniecības kooperatīvs 2013” uzvaras laurus plūcis gaļas un piena šķirņu lopu audzētāju LPKS “ABC projekts”, piena lopkopības LPKS “Viļāni” un LPKS “Vidzemes agroekonomiskā kooperatīva sabiedrība” (VAKS), portālu “LA.lv” informēja LLKA.

Mārtiņa Vāgnera vadītais “ABC projekts” atzīts par pērn labāko mazo kooperatīvu grupā, Aijas Kiserovskas vadītie “Viļāni” – vidēji lielo kooperatīvu grupā, bet Induļa Jansona VAKS – lielo kooperatīvu grupā. Savukārt balvu “Gada lauksaimniecības kooperatīvs izaugsmē” saņēma LPKS “Barkavas arodi” un tā vadītājs Alberts Gailums.

Kopumā konkursā savas balsis par labāko lauksaimniecības kooperatīvu atdevuši vairāk nekā 3000 lauksaimnieki visā Latvijā, visaktīvākie balsotāji bijuši vidzemnieki. Balsojums notika no 2.janvāra līdz 24.janvārim internetā “balso.llka.lv”, kā arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra birojos visā Latvijā, lauksaimnieku nevalstisko organizāciju birojos un Zemkopības ministrijā (ZM) anketu veidā.

“Esmu gandarīts, ka, atskatoties arī uz iepriekšējo gadu, varam teikt – kooperācijas izaugsme turpinās. Vairāki kooperatīvi ir uzrādījuši pārliecinošus rezultātus gan vietējā tirgū, gan eksportā. “ABC projekta” panākumi vieš cerības, ka ar kooperācijas palīdzību varam gūt sasniegumus arī gaļas liellopu nozarē, kas līdz šim ir bijusi visai problemātiska. Prieks par jau atkārtotiem piena kooperatīva “Viļāni” panākumiem – tā ir jau labi zināmā latgaliešu uzdrīkstēšanās. “Barkavas arodi” vadība ir paveikusi nozīmīgu darbu apjomu kāpināšanā, pagājušā gadā veiktas būtiskas investīcijas, kas ļāvušas attīstīt graudkopību visā reģionā, un zemniekiem augt līdz ar kooperatīvu,” sacījis Jansons, kurš ir arī LLKA valdes priekšsēdētājs.

LLKA valdes priekšsēdētāja vietniece Ilze Aizsilniece ir īpaši priecīga par VAKS panākumiem, jo pati ar savu zemnieku saimniecību ir šī kooperatīva biedrs.

“Balsojums parāda lielo VAKS biedru un arī pārējās lauksaimnieku sabiedrības uzticību šim kooperatīvam. VAKS ir viens no vecākajiem kooperatīviem Latvijā, un kopš dibināšanas to vada Indulis Jansons. Uzņēmuma labi pārdomātā attīstības stratēģija ir tieši Jansona nopelns, un viņam palīgā nāk spēcīga un noturīga komanda. VAKS nepārtraukti paplašinās un šobrīd izplešas arvien jaunos reģionos, piemēram, Gulbenē, Varakļānos. Graudi pēdējos gados ir kļuvusi par nozīmīgu eksporta preci, un kooperatīva vadībai ir jārisina daudzi sarežģīti jautājumi, tostarp, dzelzceļa, ostu un citi ar loģistiku saistītie – Jansonam tas izdodas,” saka Aizsilniece.

Labākie pagājušā gada kooperatīvi sumināti piektdien svinīgā pasākumā Bīriņu pilī. Tur pasniegtas arī īpašās LLKA balvas. “Gada notikums kooperācijā: par stabilitātes nodrošināšanu lauksaimniekiem un kooperācijas veicināšanu piena nozarē gadsimta garumā” saņēma LKPS “Straupe”. Savukārt balva “Pirmajam LPKS eksporta milzim un 100% zemniekiem piederošam Latvijas lielākajam uzņēmumam” pasniegta LPKS “Latraps”. Visi balvu saņēmēji, kā arī LPKS “Saimnieks V” saņēma arī ZM Atzinības rakstus.

Konkurss šogad tiek rīkots ceturto reizi un kļuvis par gaidītu notikumu Latvijas lauksaimnieku vidū. Četru gadu laikā konkursā laurus plūkuši daudzi kooperatīvi, tostarp, tādas pazīstamas lauksaimnieku kooperatīvās sabiedrības kā “Piena ceļš”, “Latraps”, “Straupe”, VAKS, “Durbes grauds”, “Viļāni”, “Zaļais grozs”, “Mūsmāju dārzeņi” un citi.

Konkursu finansiāli atbalsta kooperatīvu ilggadējie sadarbības partneri – “Amazone”, “Väderstad”, “Stokker Agritech”, “Tornum”, “Augu aizsardzības serviss”, “Yara” un “Colemont”. Informatīvie atbalstītāji – dienas laikraksti “Latvijas Avīze” un “‘Dienas Bizness”, kā arī nozares žurnāli “Agro Tops”, “Latvijas Piensaimnieks” un “Saimnieks”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+