Uncategorized

Lauksaimniekus brīdina par kaitēkļu aktivizēšanos0

Ilustratīvs attēls. Foto-LETA

Valsts augu aizsardzības dienests brīdina lauksaimniekus par kaitēkļu aktivizēšanos, ņemot vērā gaisa temperatūras paaugstināšanos, aģentūru LETA informēja VAAD.

VAAD norāda, ka lauksaimniekiem ir jābūt modriem un savi kultūraugi ļoti rūpīgi jāapseko jau tuvākajās dienās, kad gaisa temperatūra naktī vairs nebūs zem nulle grādu atzīmes.

VAAD speciālisti 24.aprīlī Kurzemes pusē jau konstatēja krustziežu stublāju smecernieku uz ziemas rapša ziedkopas. Tobrīd kaitēklis lauka apstākļos vēl nebija pārāk aktīvs, jo zemā gaisa temperatūra tam pagaidām neļāva aktīvi rosīties.

Tāpat VAAD aicina arī dārzkopjus turpināt novērot savus stādījumus, jo 28.aprīlī Kurzemē jau konstatēta bumbieru lapu blusiņa. Olu dēšana gan vēl nav sākusies, bet gaisam vēl nedaudz sasilstot, tas notiks.

Pēdējo dienu lietainie laika apstākļi veicina arī kailgliemežu izplatību, tāpēc ir rūpīgi jāapseko laukaugu sējumiem un jāveic kaitēkļa izplatības novērtējums, uzver VAAD. Vajadzības gadījumā jāveic agrotehniskie vai ķīmiskie augu aizsardzības pasākumi. LR reģistrētos augu aizsardzības līdzekļus skatīt augu aizsardzības līdzekļu sarakstā.

VAAD nodrošina valsts fitosanitāro drošību, veicot efektīvus uzraudzības pasākumus, lai valsti pasargātu no bīstamām augu slimībām un kaitēkļiem, un nodrošina augu un augu produktu eksportu.

LA.lv