Mobilā versija
Brīdinājums -0.2°C
Diāna, Dina, Dins
Ceturtdiena, 23. februāris, 2017
16. oktobris, 2016
Drukāt

Lauku atbalsta dienests sāk platību maksājumu avansu izmaksas (5)

Foto - Uldis GraudiņšFoto - Uldis Graudiņš

Sākot ar šodienu, Lauku atbalsta dienests (LAD) sāk vienotā platības maksājuma avansa izmaksu 70% apmērā, kā arī pasākuma “Maksājums apgabaliem, kuros ir dabas vai citi specifiski ierobežojumi” un pasākuma “Bioloģiskā lauksaimniecība” avansu izmaksu 85% apmērā.

LAD mājaslapā publicētais maksājumu grafiks paredz, ka laikā līdz šā gada decembrim vienotajā platības maksājumā tiks izmaksāti kopumā 85 miljoni eiro, par specifiskajiem ierobežojumiem – 45 miljoni eiro, bet atbalstā bioloģiskajiem zemniekiem – 15 miljoni eiro.

Kā ziņots, Eiropas Komisija (EK) 18.jūlijā pieņēma 500 miljonu eiro vērtu pasākumu paketi lauksaimnieku, jo īpaši piensaimnieku, atbalstam pašreizējo tirgus grūtību pārvarēšanai. Programma atļauj dalībvalstīm no šā gada 16.oktobra veikt līdz 70% tiešmaksājumu un līdz 85% no lauku attīstības maksājumiem pēc administratīvo pārbaužu veikšanas, neveicot konkrētās vietas apsekošanu.

Tāpat Eiropas Savienības (ES) piensaimniekiem tika atvēlēti 150 miljoni eiro brīvprātīgai un īslaicīgai piena ražošanas samazināšanai. Arī 617 Latvijas piensaimnieki pieteicās šim atbalstam, kas paredz 140 eiro izmaksu par katru nenodoto piena tonnu. Latvijas lauksaimnieki šo atbalsta veidu tomēr vērtē piesardzīgi, norādot, ka kompensācijas demonstrē situācijas izpratni no EK puses, taču ir tikai īslaicīgs pasākums, summa uz ES fona nav liela, turklāt piena iepirkuma cena pēc divus gadus ilguša krituma beidzot atsākusi kāpumu, septembrī sasniedzot 0,201 eiro par kilogramu piena, un tendence turpinās arī oktobrī.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Bišku dos maksājumus caur bankām pashēmot uz %. A ZEMNIEKI LAI PAGAIDA….

  2. Vai tiešām jau sāk? Jautājot LADam, atbilde bija, ka oktobra beigās sāks maksāt.

  3. Divanniekiem ,smalcinatajiem jau sodien ieskaitits !

  4. Ziņot, cik “ātri” strādā LADs,tik drīz maksājumus var negaidīti. Dažiem izredzētajiem iieskaitīs…

  5. Par kādu avansu te ir runa,maksājums ir par2016.gadu un gads tūlīt beidzas???

Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+