×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
4. aprīlis, 2016
Drukāt

“Lauku Avīzes” izdevniecība pirmo reizi pārstāvēta Boloņas bērnu grāmatu tirgū

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 4. līdz 7. aprīlim Latvija piedalās starptautiskajā Boloņas bērnu grāmatu tirgū ar nacionālo grāmatniecības un literatūras stendu, kurā prezentēs bērniem un pusaudžiem veltītās latviešu autoru grāmatas. Pirmo reizi Boloņa sizstādē pārstāvēta arī “Lauku Avīzes” izdevniecība.

Šogad nacionālajā grāmatniecības un literatūras stendā starptautiskajā Boloņas bērnu grāmatu tirgū Latviju pārstāv labākie bērnu un pusaudžu literatūras darbi, kas izdoti pēdējo gadu laikā. Ārvalstu izdevējiem veidotajā katalogā iekļautas Latvijā augstu novērtētas grāmatas, piemēram, Luīzes Pastores grāmatu sērija “Mākslas detektīvi” (Izdevniecība: “Neputns”), Ingas Gailes dzejoļu krājums “Vai otrā grupa mani dzird?” (Izdevniecība “Liels un mazs”), Jura Zvirgzdiņa “Have a Nice Day!” (Izdevniecība “Pētergailis”), “Zvaigzne ABC” apgādā izdotie fantāzijas un fantastikas romāni bērniem un pusaudžiem u.c.

Boloņā viesojas Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļas studenti, kuri kopā ar savu pasniedzēju, mākslinieci Rūtu Briedi, prezentēs īpaši šim notikumam veidotu bilžu grāmatu sēriju “Grāmatas grūti audzināmiem bērniem”, kas radītas sadarbībā ar latviešu rakstniekiem un dzejniekiem – Ilmāru Šlāpinu, Sergeju Timofejevu, Ievu Melgalvi u.c.

Meses laikā jaunie mākslinieki apmeklēs arī Boloņas grāmatu tirgus organizētās radošās darbnīcas, ko vadīs starptautiski atzīti mākslinieki un mākslas pasniedzēji.

Pirmdien, 4. aprīlī, plkst. 16 Latvijas stendā notiks prezentācijas pasākums, kurā piedalīsies arī Latvijas vēstnieks Itālijā Artis Bērtulis. Pasākuma laikā jaunā māksliniece Elīna Brasliņa, kas kopā ar dizaineru Jāni Mercu radījusi stenda vizuālo noformējumu, uzstāsies ar mākslas performanci, zīmējot grāmatu sērijas “Mākslas detektīvi” varoņus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+