×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
13. septembris, 2013
Drukāt

“Lauku ceļotājs”: Latvijas lauku tūrisma mītnes gatavojas celt cenas

LETALETA

Latvijas lauku tūrisma mītnes gatavojas celt cenas, jo pieaug izmaksas, piektdien LTV raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja biedrības “Lauku ceļotājs” valdes priekšsēdētāja Asnāte Ziemele.

 

Viņa pastāstīja, ka lauku tūrisma mītņu saimnieki atzīst – lai gan tūristu skaits un darba apmēri palielinās, peļņas procents pieaug mazāk. “Cenas saimnieki ceļ ļoti piesardzīgi, lai nebūtu  bēdīgais biezo gadu efekts, kad cilvēki vairs nekur nebrauca,” sacīja Ziemele.

Viņa arī atzīmēja, ka pērn krietni cenas pacēla Igaunijas tūrisma mītnes, bet Latvijas viesu nami šogad bija krietni labvēlīgākā situācijā. “Tagad mēs skatāmies, ka arī mūsu saimnieki  cels cenas šogad – arī tāpēc, ka labi iet, bet arī tāpēc, ka tiešām izmaksas paaugstinās,” sacīja Ziemele.

Viņa pastāstīja, ka ir sadārdzinājusies elektrība, degviela, pārtika, augušas mājas uzturēšanas izmaksas – palagi, krūzes, kā arī dārgāks ir kļuvis darbaspēks.

“Lauku ceļotājs” ir profesionāla lauku tūrisma asociācija, kas dibināta 1993.gadā. Pašlaik asociācija apvieno 289 lauku tūrisma uzņēmējus un citas lauku tūrismā ieinteresētās personas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+