×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
7. aprīlis, 2015
Drukāt

“Lauku ceļotājs”: vasaras sezona lauku tūrismā solās būt ļoti laba (1)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Irēna Baufale un Pēteris Reiniks. Kopš 1998. gada Apkalnmājas nodarbojas ar zirglietu izgatavošanu. Pašlaik tā ir vienīgā amatnieku darbnīca Latvijā, kur izgatavo loka aizjūgam nepieciešamās zirglietas. Meistaru prasmes un zināšanas darbā ar ādu ļāva paplašināt Apkalnmāju darbību, paverot iespējas izgatavot ādas izstrādājumus arī citiem mājdzīvniekiem, kā arī ādas aksesuārus dāmām un kungiem. Apkalnmāju mērķis – saglabāt, izkopt un popularizēt Latgales kultūrvēsturisko mantojumu, tāpēc no 2011. gada Apkalnmājas ir atvērtas ekskursantiem un atpūtniekiem. Zirglietas. z/s Apkalnmājas, Adamova, Verēmu pagasts, Rēzeknes novads. 21/07/2014 foto: Valdis Semjonovs/Praktiskais Latvietis

Vasaras sezona Latvijas lauku tūrismā šogad solās būt ļoti laba, aģentūrai BNS norādīja biedrības “Lauku ceļotājs” ceļojumu konsultante Anna Palelione.

“Vasara rādās, ka būs ļoti laba. Salīdzinot ar pagājušo gadu, [tūristu] aktivitāte ir daudz lielāka un arī [viesu māju] saimniekiem ir daudz vairāk rezervāciju. Pērn šajā pašā brīdī man bija daudz vieglāk atrast mūsu klientiem kādu brīvu māju, kādu svinību vietu, bet tagad saimniekiem jau ir pašiem savas rezervācijas,” teica Palelione.

Pēc viņas teiktā, ļoti liels pieprasījums ir pēc kāzu rīkošanas vietām. “Kāzas ir atgriezušās. Ļoti daudzās viesu mājās visas nedēļas nogales [vasarā] ir pārsvarā rezervētas kāzām. Tā kā varētu teikt, ka krīze lēnām ir beigusies un mūsu vietējiem cilvēkiem ir līdzekļi, lai rīkotu lielākas kāzas un pasākumus,” sacīja “Lauku ceļotāja” ceļojumu konsultante.

Tostarp viņa arī pastāstīja, ka ir ievērojams pieprasījums no ārvalstu tūristiem. “Ārzemnieki veic rezervācijas ļoti laicīgi. Viņi rezervē brīvdienu mājas laukos vai arī kompleksos piedāvājumus – ceļojumus ar velosipēdu vai auto pa Baltijas valstīm vai automašīnu,” sacīja Palelione, piebilstot, ka visvairāk lauku tūrisma pakalpojumus izmanto ceļotāji no Vācijas, Nīderlandes, Ungārijas un Skandināvijas valstīm.

Savukārt krievu tūristu skaits ir ievērojami samazinājies. “Krievu tūristu gandrīz nav. Iepriekš bija ļoti daudz, rezervēja brīvdienu mājas, mēs, protams, atkal nevaram zināt, kā ir saimniekiem, bet pie mums ir daudz mazāk tūristu no Krievijas. Jau uz Ziemassvētkiem vairs nebija,” klāstīja Palelione.

“Lauku ceļotājs” ir profesionāla lauku tūrisma asociācija, kas dibināta 1993.gadā. Pašlaik asociācija apvieno vairāk nekā 300 lauku tūrisma uzņēmējus un citas lauku tūrismā ieinteresētās personas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. smiekli nāk par jūsu sapņiem.Mēs naktsmītnes sameklējam caur paziņu paziņām.Lauku ceļotāja mājas lapā cenas vēl latos.Pie viņiem laikam vēl eiro nav ieviests.

Draugiem Facebook Twitter Google+