×
Mobilā versija
+9.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
15. jūlijs, 2015
Drukāt

Lauku dienās demonstrē rekultivācijas frēzes, drenu licējus, drenu skalotājus, skrēperus un grāvju pļaujmašīnas (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Otrdien Tukuma novada Irlavas pagastā SIA “Joži” saimniecībā norisinājās biedrības “Zemnieku saeima” (ZSA) rīkotās Lauku dienas “Tehnika aizaugušas zemes atgriešanai lauksaimnieciskajā ražošanā”, kuru laikā varēja aspkatīt rekultivācijas frēžu, drenu licēju, drenu skalotāju, skrēperu un grāvju pļaujmašīnu/smalcinātāju demonstrējumus, portālu “la.lv” informē ZSA pārstāvis Edgars Bērziņš.

Īpašu uzmanību apmeklētāji pievērsuši krūmu, celmu frēzēm, kā arī tehnikai un iekārtām, kuras ir paredzētas meliorācijas sistēmu ierīkošanai. Ņemot vērā plašo atsaucību un interesi, ZSA apsver iespēju Lauku dienas rīkot arī citos Latvijas reģionos.

SIA „Joži” saimnieks Gunvaldis Sproģis novērojis, ka atbraukušie interesenti izrādījuši lielu interesi par lauksaimniecībā izmantojamās zemes atgriešanu ražošanā. SIA „Joži” jau desmit gadus nodarbojas ar apaugumu novākšanu, lauku sakārtošanu, lauksaimniecības zemju atgūšanu. Pasākumā lauksaimnieki varēja redzēt, kā zeme, kura ir aizaugusi, tika attīrīta no apauguma un principā sagatavota sējai. Tālāk zemi var apsēt un iegūt ražu. “Katram saimniekam ir pašam jālemj, vai šādu tehniku iepirkt, nomāt vai izmantot pakalpojumu, jo tā ir diezgan specifiska. Ja lauksaimnieki savai zemes uzlabošanai pieietu, kā mēs šodien Lauku dienā, tad divos, trijos gados var atgūt visu nepieciešamo zemi. Protams, ir nepieciešamas investīcijas, bet izdarāms tas ir. Zemes sakopšanai šķēršļus neredzu, tikvien, kā slinkums vai nemācēšana,” saka “Joži” saimnieks Sproģis.

Līdz šim bijuši tikai teorētiski semināri par tehniku, kas bija redzama Lauku dienās.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Paldies, vērtīgs pasākums!

Draugiem Facebook Twitter Google+