×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
7. jūlijs, 2017
Drukāt

Lauku ģimenes ārsti panāk kompromisu ar premjeru un VM par prasībām veselības aprūpes sistēmas uzlabošanai (3)

Foto - Edijs PālensFoto - Edijs Pālens

Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Līga Kozlovska.

Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācija (LLĢĀA) panākusi kompromisu ar Ministru prezidentu Māri Kučinski (ZZS) un Veselības ministriju (VM) par prasībām veselības aprūpes sistēmas uzlabošanai, aģentūrai LETA apstiprināja asociācijas vadītāja Līga Kozlovska.

Viņa pauda, ka šovakar divām pusēm izdevies vienoties pat pamatprasībām streika prasību ietvaros. Kozlovska gan piebilda, ka vienošanās oficiāli varētu tikt noslēgta vien pirmdien, kad to parakstīs veselības ministre Anda Čakša, Kučinskis un koalīcijas partiju vadītāji, tādējādi apņemoties pildīt solīto.

“Saprotu, ka pirmdien šie paraksti varētu būt par finansējuma palielinājumu veselības aprūpei, ieskaitot primāro veselības aprūpi, kā arī reformu, e-veselību un citām prasībām,” teica Kozlovska.

Kozlovska skaidroja, ka saskaņā ar Streika likumu katra nozares pārstāvja dalība streikā bija brīvprātīga, savukārt streika juridisko vadību bija uzņēmusies Latvijas Ģimenes ārstu asociācija (LĢĀA), kura attiecīgi arī var lemt par streika izbeigšanu.

“Mēs, LLĢĀA atbalstām streiku ar noteiktu prasību izvirzīšanu. Ja mēs par šīm prasībām vienojamies ar premjeru, valdību un politiķiem, tad mēs tālāk skatām, vai mēs atbalstām, vai neatbalstām tālākās [Streika komitejas] darbības,” sacīja Kozlovska.

LLĢĀA atbalsts streikam būs tiktāl, cik tiks saņemta oficiāla ar parakstiem apstiprināta vienošanās. “Ļoti ceru, ka tas būs tieši pirmdien,” sacīja Kozlovska, liekot noprast, ka, saņemot oficiālu solījumu, lauku ģimenes ārsti varētu noslēgt savu dalību streikā jau nākamajā dienā pēc tā.

“Šodien vienojāmies par visiem pamatpunktiem ar premjera biroju un veselības ministri,” uzsvēra Kozlovska.

Kā aģentūra LETA uzzināja VM, LĢĀA savus priekšlikumus ministrijai vēl neesot iesniegusi.

Jau ziņots, ka paziņojumā medijiem LĢĀA norādīja, ka, izskatot Kučinska priekšlikumus, Streika komiteja nolēma neparakstīt piedāvāto vienošanos, to pamatojot ar vienošanās projektā neietvertajiem priekšlikumiem par streika svarīgākajām prasībām.

LĢĀA streika komiteja gatavo atbildes priekšlikumus un tos iesniegs Ministru prezidentam šodien. Tāpat LĢĀA aicina Kučinski plānot divpusēju tikšanos ar Streika komiteju nākamās nedēļas sākumā, lai varētu klātienē izskatīt LĢĀA streika komitejas priekšlikumus.

Notiekošais ģimenes ārstu streiks tiek turpināts, jo valdības piedāvātais neparedz risinājumus streika prasībām, uzsvēra asociācijā. Tā sagaida, ka Kučinskis un Čakša meklēs piemērotus risinājumus ģimenes ārstu izteiktajām prasībām un tādējādi parādīs, ka valdība spēj uzņemties atbildību un risināt problēmas ar piemērotiem līdzekļiem.

Kā ziņots, pārstājot sniegt valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus, pirmdien plkst.12 vairāk nekā 600 ģimenes ārsti sāka streiku, solot, ka tas turpināsies tik ilgi, kamēr ar valdību izdosies vienoties par ģimenes ārstu izvirzītajām prasībām.

Viena no ģimenes ārstu prasībām ir palielināt patlaban noteikto kapitācijas naudas maksājumu par 30%, savukārt Veselības ministrija (VM) piedāvājusi palielināt kapitācijas naudā iekļauto darba algu. Ģimenes ārstam nav tikai darba alga par ārstniecisko darbu, bet ģimenes ārsts ir arī prakses vadītājs, tāpēc kapitācijas naudā iekļauti arī dažādi administrācijas izdevumi. Šī iemesla ģimenes ārstiem svarīgi, lai tiek palielināta visa kapitācijas nauda.

Tāpat VM un ģimenes ārstu domas atšķiras jautājumā par reformā iekļauto ieceri veidot kopprakses. LĢĀA vadītāja Veide skaidroja, ka šādu kopprakšu veidošana nozīmēs dežūras vakara stundās un brīvdienās, kas mainīs visu līdzšinējo darba modeli.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. VĒROTĀJS ŠOREIZ NE VISAI PATIESI IZSAKĀS, JO OLIGARHI JAU DARBOJAS AIZ AIZKARA…
    ĢIMENES ĀRSTIEM IESAKU NEATKĀPTIES! PIETIEK SOLĪT UN TIKAI SOLĪT! PASKATIETIES, KĀ VIŅI IZRĪKOJAS AR PEDAGOGIEM – DEMONSTRĒ SAVU PĀRĀKUMU, KAUT GAN VIŅIEM BŪTU JĀKALPO TAUTAS LABKLĀJĪBAS CELŠANAI! PASKATIETIES, KĀ VIŅI IZRĪKOJAS AR PENSIONĀRIEM, CILVĒKIEM, KURI VAIRS NEVAR PASTRĀDĀT SAVA STĀVOKĻA REZULTĀTĀ – SPĪDZINA AR LIELĀKO PRIEKU!! GODMANIS SAVUS DRAUGUS PAREXĀ GLĀBA AR PENSIONĀRIEM DOMĀTO NAUDU- 1 MILJARDU LATU! TAGAD PENSIJĀM DOMĀTĀ NAUDA VEIKSMĪGI IEVIETOTA KOPĒJĀ BUDŽETĀ UN PŪT ASTĒ!? TUR SMEĻAS VISAS SPALVAINĀS ROKAS, BET JA PENSIONĀRI RUNĀ PAR NAUDAS PALIELINĀJUMU, TAD ŅAUD, KA TĀDIEM NOLŪKIEM NAV NAUDAS…. PERSONĪGI GRŪTI SKATĪTIES UZ NOTIEKOŠO ĀRPRĀTU UN PAZEMOJUMIEM, KAS JĀIZCIEŠ SABIEDRĪBAI, KURA TIEK APSPIESTA VISIEM SPĒKIEM, BET PAŠI SEV NEAIZLIEDZ PILNĪGI NEKO!?….. TAS NEKAS, KA ARĪ MANA ĢIMENES ĀRSTE STREIKO. PIECIETĪŠU!!!

  2. Kāpēc ģimenes āŗsti savas prasība izsaka valdībai? Vajag pa tiešo runāt ar oloigarhiem ,jo šī un visas bijušās valdības ,rezidentus ieskatot it oligarhu pakalpiņi.

  3. Malači! Veide gan ir relikts.

Draugiem Facebook Twitter Google+