Tehnika
Auto un moto

Lauku grants ceļu stāvoklis katastrofāls. Piedāvā to uzlabot, ceļus sašaurinot 8

Kadrs no video

Kā viens no variantiem lauku ceļu stāvokļa uzlabošanai ir to sašaurināšana, jo tādējādi krietni vien samazinātos izmaksas to uzturēšanai kārtībā, vēsta TV3 ziņas.

Tajā pašā laikā cerēt uz būtiskiem grants seguma ceļu uzlabojumiem tuvākajā laikā nav pamata. Satiksmes ministrijā piektdien, 10. martā, norisinājās Ceļu satiksmes drošības padomes sēde, kurā kārtējo reizi tika akcentēta nepieciešamība atjaunot autoceļu fondu.

Ceļu satiksmes drošības padomes sēdē šogad īpaša uzmanība tika veltīta tieši grants ceļu bēdīgajam stāvoklim. Iedzīvotāju neapmierinātība ar bedrainajiem un izdangātajiem lauku ceļiem šogad ir īpaši liela.

Skarbo situāciju apliecina arī nozares atbildīgo apkopotie dati – labā stāvoklī šobrīd ir vien 8% grants ceļu, 50% ir apmierinoši, savukārt kā slikti tiek raksturojami 42% grants seguma ceļu. Viskritiskākā situācija ir tieši ziemā.

Tomēr grants ceļu problēmas nav pēkšņas, tās milzušas gadiem ilgi. Turklāt arī prognozes nav iepriecinošas, ja vien netiks atrasta nauda grants ceļu nopietnam remontam.

LA.lv