Laukos
Bizness

Lauku jauniešu biznesa idejas – no koka segliem līdz ‘spa’ studijai0

Aprīkojums vertikālai stādu audzēšanai, koka segli, “Aroma Spa studija” – tās ir tikai dažas no biznesa idejām, kuras jaunieši piedāvāja izvērtēt Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Pierīgas biroja un Ogres tehnikuma kopīgi rīkotajās mācībās.

LLKC jau vairāku gadus aicina 18 līdz 40 gadus vecus jauniešus piecās mācību dienās izveidot savu biznesa plānu un startēt konkursā “Laukiem būt!”, pretendējot uz naudas balvu šīs idejas īstenošanai. Šogad Pierīgas jauniešiem šīs mācības pirmo reizi tika rīkotas sadarbībā ar vienu no vadošajām reģiona arodskolām – Ogres tehnikumu.

“Mūsu jaunieši jau mācību procesā izstrādā, prezentē un mācību uzņēmumos īsteno savas idejas. Tomēr šeit viņu ieceres vērtēja daudz nopietnāka žūrija – uzņēmēji, vietējās rīcības grupas pārstāvji, kuri ikdienā strādā ar praktisku finansējuma piesaisti dažādiem projektiem, LLKC speciālisti,” norādīja Ogres tehnikuma ekonomikas pasniedzēja Linda Pastare, .

Tehnikuma audzēknis Andris Miezis ķēries pie plauktu sistēmas izveides vertikālai stādu audzēšanai, – vēl gan jāatrisina ūdens padeves un vienmērīga apgaismojuma tehniskais risinājums. Tomēr veikala “Domina” ierastajā Ziemassvētku tirdziņā decembrī jaunietis jau sola piedāvāt pirmo prototipu, cerot, ka tas ieinteresēs, piemēram, “Latvijas Valsts mežu” stādu audzētājus.

Tikmēr Sindija Kažociņa kopā ar brāli zemnieku saimniecībā “Cīrulīši” plāno izveidot ražotni koka mājiņu un atšķirīga rotaļlaukumu aprīkojuma izgatavošanai, savukārt Maija Kovāča un Antals Kovāčs piedāvāja rokām gatavotus koka instrumentus – instrumentu kātus, koka seglus un lādes, bet Signe Millere Siguldā gatava atvērt “Aroma Spa” studiju ikvienam stresa nogurdinātajam.

Kopumā LLKC un Ogres tehnikuma rīkotajās mācībās piedalījās un tās veiksmīgi pabeidza 11 jaunieši. Septiņi no tiem plāno startēt arī LLKC rīkotajā konkursā “Laukiem būt!”, lai pretendētu uz naudas balvu savu ideju īstenošanai.

LA.lv