×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
28. novembris, 2013
Drukāt

Lauku jauniešu konkurss vēršas plašumā


Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) otrajā jauniešu uzņēmējdarbības konkursā “Laukiem būt!” vairāk dalībnieku. Finālistiem piešķir naudas prēmijas projektu īstenošanai.

LLKC konkurss “Laukiem būt!” notiek Valsts lauku tīkla (VLT) pasākuma “Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai” ietvaros. VLT sekretariāta vadītājs Edgars Linde: “Ir patīkami, ka konkurss vēršas plašumā – pērn tajā piedalījās jaunieši no 10 reģioniem, bet šogad jau no 15. Prieks par to, ka panākta liela dažādība projektu idejām nozaru skaitā – lauksaimniecībā, produktu pārstrādē, kokapstrādē, amatniecībā un vietējo pakalpojumu sniegšanā laukos.”

Par vislabākajiem konkursā atzīti divi projekti: Ulda Arnicāna (Balvu novads) projekts par biškopības piederumu ražošanu un Ingas Gailītes (Ogres novads) projekts par mīksto rotaļlietu un suvenīru ražošanu. Konkursa uzvarētāji katrs saņēma 1900 latu prēmiju savas biznesa idejas īstenošanai.

Jaunā dizainere I. Gailīte no Meņģeles pagasta pastāstīja, ka ar neparastajām, pašas rokām no ādas veidotajām rotaļlietām – nēģi un buti – pircējus pirmo reizi iepazīstināja šā gada pavasarī Kalnciema ielas tirdziņā Rīgā. “Esmu iecerējusi šo Latvijas zivju līniju attīstīt tālāk. VLT naudas balva man ļaus atsperties – to izmantošu ieguldījumam gan pamatlīdzekļos, gan arī apgrozāmajos līdzekļos,” tā I. Gailīte, kas iecerējusi ražošanu nostādīt uz nopietnākiem pamatiem.

Trešo vietu ieguva Līga Šēna no Saldus novada, kura iecerējusi izveidot fitnesa studiju “Fiziotonuss” fizioterapeita pakalpojumu sniegšanai pēc individuālas programmas cilvēkiem rehabilitācijas procesā pēc traumām un operācijām, kā arī bērniem stājas problēmu risināšanai. Līga savas ieceres īstenošanai saņēma 1600 latu balvu.

Atzinības rakstus, diplomus un naudas prēmijas no Ls 500 līdz 1400 saņēma arī pārējie konkursa finālisti, tostarp:

Jānis Brencis, koka izstrādājumu ražošana, Valmiera;

Jānis Ķesa, aromatizēto eļļu ražošana, Rūjiena;

Jānis Valters, krūmmelleņu audzēšana, Dobeles novads;

Vineta Bērziņa, krūmmelleņu audzēšana, Tukuma novads;

Līna Barovska, skaistumkopšanas salona izveide, Viļaka;

Jānis Hercbergs, bioloģisko zemeņu audzēšana, Dobeles novads;

Jeļena Bluse, daudzveidīgu dizaina pakalpojumu sniegšana, Krāslavas novads;

Uģis Grīnbergs, daudznozaru saimniecības attīstība, Saldus novads;

Āris Vanags, galdniecības izstrādājumu ražošana ar lāzera tehnikas palīdzību, Krāslava;

Agris Ķesa, dabisku etiķu ražošana, Cēsu novads;

Andis Apsītis, loku un loka šaušanas piederumu izgatavošana, Madonas novads;

Ieva Feldmane, dārzeņu un stādu audzēšana, Jēkabpils novads.

VLT pasākumā “Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai” pavisam piedalījās 321 jaunietis. Konkursam “Laukiem būt!” iesniegtos 52 biznesa plānus pirmajā kārtā izvērtēja reģionālās komisijas, izvēloties trīs labākos darbus katrā reģionā, ko iesniedza tālākai vērtēšanai. Vērtējot iesniegtos 42 darbus, konkursa finālam izvirzīja 15 dalībniekus, kas iepazīstināja ar savām biznesa idejām klātienē, liekot lietā savu pārliecināšanas prasmi un dedzību par konkrēto ideju. Konkursa vērtēšanas komisijā darbojās speciālisti no LLKC, VAS “Hipotēku un zemes banka”, AS “Citadele banka”, Latvijas Pašvaldību savienības un Zemkopības ministrijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+