Ekonomika
Latvijā

Lauku nevalstiskajām organizācijām pārdala 750 000 eiro 16

LETA

Lai pēc iespējas veiksmīgāk atbalstītu tādu sabiedrisku projektu virzību, kas veicinātu iedzīvotāju palikšanu ekonomiski neaktīvās teritorijās, kā arī stimulētu saimnieciska attīstību laukos, vietējās rīcības grupām tiks pārdalīti 750 000 eiro, paredz grozījumi noteikumos “Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtība vietējo attīstības stratēģiju īstenošanai””, ko šodien pieņēma valdībā.

Plānots, ka Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu, kas nav izmantots pasākumā “Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība” novirzīs uz pasākumu “Konkurētspējas veicināšana un lauku ekonomikas dažādošana vietējo attīstības stratēģiju īstenošanas teritorijā”.

Kā norādīts Zemkopības ministrijas skaidrojumā, liela daļa vietējo rīcības grupu tām piešķirto publisko finansējumu gandrīz pilnībā apguvušas. Līdz ar to, piešķirot tām vēl papildu publisko finansējumu, grupām būs iespēja īstenot tos projektus, kuriem pēdējā iesniegumu pieņemšanas kārtā daļēji vai pilnībā pietrūka finansējuma. Turklāt vietējām rīcības grupām būs iespēja izsludināt jaunu projektu iesniegumu pieņemšanas kārtu.

Vietējās rīcības grupas ir nevalstisko organizāciju veids, kur sadarbojas vietējo pašvaldību pārstāvji, lauksaimnieki un nevalstiskās organizācijas. Lauksaimniecības jomā patlaban darbojas 40 vietējās rīcības grupas.

Izmaiņas noteikumos stāsies spēkā pēc to publicēšanas laikrakstā “Latvijas Vēstnesis”.

LA.lv