×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
14. janvāris, 2014
Drukāt

Lauku nevalstiskajām organizācijām pārdala 750 000 eiro (2)

LETALETA

Lai pēc iespējas veiksmīgāk atbalstītu tādu sabiedrisku projektu virzību, kas veicinātu iedzīvotāju palikšanu ekonomiski neaktīvās teritorijās, kā arī stimulētu saimnieciska attīstību laukos, vietējās rīcības grupām tiks pārdalīti 750 000 eiro, paredz grozījumi noteikumos “Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtība vietējo attīstības stratēģiju īstenošanai””, ko šodien pieņēma valdībā.

Plānots, ka Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu, kas nav izmantots pasākumā “Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība” novirzīs uz pasākumu “Konkurētspējas veicināšana un lauku ekonomikas dažādošana vietējo attīstības stratēģiju īstenošanas teritorijā”.

Kā norādīts Zemkopības ministrijas skaidrojumā, liela daļa vietējo rīcības grupu tām piešķirto publisko finansējumu gandrīz pilnībā apguvušas. Līdz ar to, piešķirot tām vēl papildu publisko finansējumu, grupām būs iespēja īstenot tos projektus, kuriem pēdējā iesniegumu pieņemšanas kārtā daļēji vai pilnībā pietrūka finansējuma. Turklāt vietējām rīcības grupām būs iespēja izsludināt jaunu projektu iesniegumu pieņemšanas kārtu.

Vietējās rīcības grupas ir nevalstisko organizāciju veids, kur sadarbojas vietējo pašvaldību pārstāvji, lauksaimnieki un nevalstiskās organizācijas. Lauksaimniecības jomā patlaban darbojas 40 vietējās rīcības grupas.

Izmaiņas noteikumos stāsies spēkā pēc to publicēšanas laikrakstā “Latvijas Vēstnesis”.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vajag tiem ,kas reāli sabiedrībai dod Atbildēt

    Vajag tiem, kuri lielāku labumu devuši lielākai neaizsargātākai sabiedrības daļai, piem. 150000 bērniem ar invaliditāti un pārējiem 1,2, un 3 grupas invalīdiem ar dažādām atlaidēm katru dienu un katru gadu u.c. Lēmumi jāpieņem kompetentiem cilvēkiem, kādu praktiski ir ļoti maz.

  2. Pikets pret Ushakova atkaapshanaas nebija pieteikts. Taapeec tas ir paarkaapums un visus Ushakova atbalstiitaajus jaasoda.

Draugiem Facebook Twitter Google+