×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Zelma, Zemgus, Virma
Otrdiena, 14. augusts, 2018
2. jūlijs, 2015
Drukāt

Lauku saimniecībās trūkst darbaspēka, atzīst biedrības vadītāja (7)

lucernuplauj

Lauku saimniecībās šovasar konstatēts darbaspēka trūkums, ceturtdien intervijā Latvijas televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja biedrības “Lauksaimnieku apvienība” valdes priekšsēdētāja Sandra Stricka.

Viņa pauda, ka darbs laukos sabiedrībā tiek vērtēts kā smags un neprestižs, tāpēc cilvēki nelabprāt dodas strādāt uz lauku saimniecībām. Īpaši trūkst kvalificēta darbaspēka.

Zemnieku saimniecībām nepieciešami gan sezonas strādnieki, gan pastāvīga darba veicēji.

“Ceturtdien mūsu organizācijas pārstāvji tiksies ar Zemkopības ministrijas pārstāvjiem, lai pārrunātu šo problēmu. Tāpat centīsimies īstenot akciju, aicinot cilvēkus būt aktīviem un nākt strādāt laukos,” piebilda Stricka.

“Lauksaimnieku apvienība” ir dibināta 2011.gadā. Biedrības galvenie mērķi ir veicināt lauksaimniecības uzņēmējdarbību, attīstīt ražošanu sakoptā vidē, sekmēt visu reģionu vienlīdzīgu attīstību Latvijā, pārstāvēt valsts un sabiedriskajās institūcijās reģiona biedru intereses, Eiropas Savienībā (ES) aizstāvēt un iestāties par godīgu un taisnīgu konkurenci ES dalībvalstu starpā. Tajā apvienojušās bijušās Valmieras, Valkas, Gulbenes, Viļakas, kā arī citas reģionālas lauksaimnieku apvienības.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. visu nosaka darba samaksa, dzimtbūšana jau sen kā beigusies

  2. Visis tos nabadziņus alimentu nemaksātājus uz lauka strādāt,padzīvot teltīs samksāt bērniem un tad redzēs kas ir dzīve!

  3. Nekādi netiekam vaļa no kolhozu sistēmas: toreiz bija priekšnieki un darba darītāji, tagad saimnieki un kalpi. Nu lai taču lielie saimnieki paši iemācās strādāt uz lauka un fermā, kā to dara mazie zemnieki, tad kalpi nebūs vajadzīgi. Nevajag taču vienai ģimenei simtiem hektāru lielas saimniecības, redzu kā kaimiņos viena ģimene lieliski tiek galā ar 60 ha zemes un 25 govīm. Iztiek bez kredītiem un lieka darbaspēka, tādēļ arī naudas pietiek un nav jābrauc uz ārzemēm strādāt. Vai tiešām ierēdņiem Rīgā un visādām lobētāju biedrībām to tik grūti saprast?

  4. Nevis trūkst darbaspēka, bet trūkst adekvāta atalgojuma. Par algu, kas līdzinās nenomiršanas pabalstam reālu darbaspēku nav iespējams piesaistīt. Ja būtu atbilstošs piedāvājums, tik daudz taču nebūtu aizbraukuši prom. Un nevajag stāstīt, ka navar samaksāt, ir nozares, kur Latvijā uzņēmēji pelna vairāk nekā citur pasaulē, jo ir joprojām, kas strādā par simboliskām algām.

  5. Maksāt vajag,maksāt,nevis vergus meklēt!!!!!!!

  6. Ko viņš tur uz tā lauka dara? īsti nesaprotu jaunās mašīnas,,, nezāles ravē???

Draugiem Facebook Twitter Google+