×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
25. augusts, 2012
Drukāt

Lauku sēta Stacijas laukumā izraisa lielu cilvēku interesi

Foto-LETAFoto-LETA

Tradicionālā lauku sēta, kas divas dienas darbosies Stacijas laukumā pie tirdzniecības centra “Origo”, izraisījusi lielu rīdzinieku interesi, novēroja aģentūra LETA. Pie lauku sētā izvietotajiem aplokiem ar 30 lauku dzīvniekiem un putniem šodien pulcējās aptuveni 150-200 cilvēki, pasākumu apmeklēja arī daudzas ģimenes ar bērniem. Aplokos ir izvietotas govis, teļi, kazas, aitas, cūkas, truši, tītari, pīles, vistas, gaiļi.

Vēl lielāku interesi nekā aploki ar dzīvniekiem apmeklētājos izraisa iespēja degustēt zīmola “Mana saime” piena produktus, kā arī piedāvātā iespēja pašiem tos pagatavot, novēroja LETA.

Piena produktu ražotāja – AS “Rīgas piena kombināts” un AS “Valmieras piens” apvienotā uzņēmuma “Food Union” ģenerāldirektors un valdes priekšsēdētājs Sergejs Beshmeļņickis lauku sētas atklāšanā sacīja, ka ar šo projektu uzņēmums vēlas informēt un izglītot pilsētniekus, jo īpaši ģimenes ar bērniem par dzīvi, darbu un tradīcijām laukos, kā arī par tradicionālās lauku sētas iemītniekiem un dabiskiem produktiem, kas nāk no Latvijas laukiem.

“Food Union” un TNS kopīgi veiktajā pētījumā par Latvijas pilsētās dzīvojošo bērnu septiņu līdz 12 gadu vecumā priekšstatiem par dzīvi laukos noskaidrots, ka puse bērnu (50%) laukos ir bijuši vienu vai vairākas reizes, bet 8% laukos nav bijuši nekad.

Kopumā tikai 42% pilsētas bērnu laukos mēdz uzturēties bieži, jo viņiem tur ir “savi lauki”, kur dzīvo vecvecāki vai radi.

Atbildot uz jautājumu, kādi dzīvnieki dzīvo lauku sētā, populārākās atbildes bija kaķi (88%) un suņi (87%). Nedaudz retāk bērni norādījuši, ka lauku sētās dzīvo cūkas (78%), truši (65%) un kazas (57%). Atbildot uz jautājumu, kādus darbus ierasti veic lauku sētā, visbiežāk bērni norādījuši, ka laukos ierasti tiek ravēts dārzs (84%), kā arī audzētas aitas, govis un citi dzīvnieki (83%).

Rīgā šodien un svētdien, 26.augustā, ir izveidota tradicionāla lauku sēta ar govīm, kazām, cūkām, trušiem un citiem dzīvniekiem. Lauku sēta darbojas no plkst.11 līdz plkst.21.

Piena muzejs no Sieksātes, Kurzemē, uz Rīgu ir atvedis slaucamas govs maketu reālos izmēros, pie kura ikviens var iemēģināt roku slaukšanā.

Lauku sētā būs arī redzamas Purvīšu balvas nominanta mākslinieka Kaspara Podnieka veidotās idilliskās lauku ainavas projekcijas.

Pasākumu piedāvā “Food Union” zīmols “Mana saime”, un tā laikā pilsētniekiem būs iespēja vērot fragmentus no lauku dzīves ikdienas, iepazīstot dzīvi un tradīcijas laukos.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +18.6
Alūksne +16.8
Daugavpils +19
Saldus +17
Liepāja +17.7
Jelgava +17
Ventspils +17.2
Limbaži +17
Madona +17
Rēzekne +17
Draugiem Facebook Twitter Google+