Mobilā versija
+7.1°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
12. oktobris, 2016
Drukāt

Laukumam pie Pētera baznīcas būs jauns nosaukums

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja šodien atbalstīja ieceri laukumu iepretim Sv.Pētera baznīcai nodēvēt par Reformācijas laukumu.

Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca bija vērsusies pie Rīgas Vietvārdu un pilsētvides objektu nosaukumu komisijas, lūdzot šim laukuma piešķirt Reformācijas laukuma nosaukumu saistībā ar reformācijas 500.gadadienai veltīto pasākumu organizēšanu Rīgā. Reformācijas laukuma izveide būtu viens no būtiskākajiem darba grupas, kas gatavos pasākumu šai atceres dienai, jautājumiem.

Komisija, izskatot šo jautājumu, atzinusi, ka vēsturiski reformācija bija liels un nozīmīgs notikums un tieši ietekmēja arī Latvijas iedzīvotājus, veidojot iedzīvotāju mentalitāti, tikumus, pasaules redzējumu un ietekmējot valsts teritorijas kultūrvidi un arī paražas.
Šai vietai vēsturiski lietoti arī nosaukumi Pētera laukums un Pēterbaznīcas laukums.

Atsevišķi komitejas deputāti gan pauda neizpratni par šādu nosaukumu un vēlmi “nihilistiski mainīt vietvārdus visam, kam vien iespējams”. Deputāts Olafs Pulks (V) pauda, ka nav īsti nepieciešams šāds nosaukums, jo iedzīvotāji tāpat izmantos vēsturiskos nosaukumus, piemēram, neteikts, ka jātiekas Reformācijas laukumā, bet gan pie Pēterbaznīcas. Viņaprāt, oficiālo nosaukumu var ieviest, kādu vien vēlas, taču neviens to nelietos, līdz ar to šis priekšlikums ir nelietderīgs. Deputāts ironiski rosināja arī Brēmenes muzikantu statuju nosaukt par Reformācijas muzikantiem.

Par šo jautājumu bija nepieciešams balsojums, kurā seši deputāti nobalsoja par, divi bija pret, bet viens balsojumā atturējās.

Lēmums par laukuma nosaukumu būs jāpieņem Rīgas domes sēdē.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+