×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
20. septembris, 2016
Drukāt

Laulību dēļ Lietuva atsauc aizsardzības atašeju Krievijā (8)

Foto - LETAFoto - LETA

Lietuvas Aizsardzības ministrija otrdien paziņoja, ka tiek atsaukts Lietuvas aizsardzības atašejs Krievijā pulkvedis Sauļus Pikturna, jo viņš ir apprecējis anektētās Krimas iedzīvotāju.

“Lēmums par viņa atsaukšanu tika pieņemts pēc viņa paša lūguma, ņemot vērā viņa ģimenes apstākļus,” informēja ministrija.

Lietuvas aizsardzības ministrs Juozs Oleks žurnālistiem Viļņā pastāstīja, ka izveidojušos situāciju izmeklēs Aizsardzības ministrijas Otrais operatīvo dienestu departaments, kas nodarbojas ar izlūkošanu un pretizlūkošanu.

“Mēs tūlīt visu noskaidrosim, viņš pašlaik ir Lietuvā, mēs noskaidrosim detaļas. Pagaidām es nevēlētos dot nekādus vērtējumus, jo sākotnējā informācija ir ļoti dažāda,” sacīja Oleks.
Viņš teica, ka tad, kad Pikturna tika iecelts par aizsardzības atašeju Lietuvā, viņš vēl bija precējies ar Lietuvas pilsoni.

Oleka preses sekretārs Vaidots Linkus informēja aģentūru BNS, ka Oleks parakstījis rīkojumu par Pikturnas iecelšanu par aizsardzības atašeju Krievijā 18.jūlijā un viņš sācis darbu 1.augustā. Ar Krimas iedzīvotāju viņš apprecējies 18.augustā, bet Lietuvas Aizsardzības ministriju par to informējis 26.augustā. Pikturna atsaukts uz konsultācijām 13.septembrī.

Lietuvas Aizsardzības ministrijas paziņojumā teikts, ka lēmums par Pikturnas atsaukšanu saskaņots ar Lietuvas Ārlietu ministriju un par to informēta Krievijas vēstniecība Lietuvā.
Pikturna tiks ieskaitīts Aizsardzības ministrijas rezervē un Lietuva iecels jaunu militāro atašeju Krievijā, minēts paziņojumā.

Pirms iecelšanas par aizsardzības atašeju Krievijā Pikturna bija Aizsardzības ministrijas ģenerālinspekcijas izmeklēšanas nodaļas vadītājs.

Portāls “Delfi.lt” vēsta, ka sākumā Pikturna informējis, ka apprecējies ar Ukrainas pilsoni, taču vēlāk paziņojis, ka viņa sievai Krievijas vīza nav vajadzīga, jo viņa ir Krievijas pilsone. Daudzi Krimas iedzīvotāji, kuriem ir Ukrainas pase, pēc 2014.gadā notikušās Krimas aneksijas izņēma Krievijas pasi.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. galīgi ku-kū! Kas tad tagad ir, vai 1937. gads Padomju Savienībā?

 2. Par vēlu. Visi noslēpumi jau gultā izpļāpāti un Putleram zināmi.

 3. Krievijā saldo spiedžu pietiek, prostitūtas amats ar ideoloģisku piesitienu. Leitis iekrita, jo piedāvāja saldumiņu. Kā jau leitis.

 4. Ko darīt ar Latvijas pus-rašiskajām ģimenēm ?

  • vispirms jau vajag likumīgi atbrīvoties no okupācijas sekām un tad asimilēt nelatviskos ģimeņu locekļus. Eksistē tāds viedoklis, ka mūsējais gēnu kopums ir stiprāks, jo tas attīstījies ilgāk un daudzu paaudžu pēctecībā nav mainījis savas attīstības ģeofizikālo un ģeopolitisko vidi (savu ekoloģiju).

  • latviete savā zemē Atbildēt

   Atņemt tautību-latvietis! Lai pāriet dzīvesdrauga tautībā!

 5. PAREIZI DARĪJA!!! BRAVO LIETUVAS AIZSARDZĪBAS MINISTRIJAI!!!

 6. PAREIZI DARĪJA!!! BRAVO LIETUVAS AIZSARDZĪBAS MINISTRIJAI!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+