Uncategorized

Ļaunais kečups un indīgās maizītes. Uzzini, kāda ēdmaņa aizliegta citās valstīs 0

Foto – Shutterstock

Dāņu indīgās kanēļmaizītes


Lorem ipsum
FOTO: Leta

Eiropas Savienības birokrāti gatavojas aizliegt tirgot koka dūmos kūpinātas desas, gaļu un zivis, jo tas, izrādās, ir kaitīgi veselībai. Kārtējais ES absurds sadusmojis Latvijas ražotājus un tirgotājus. Taču arī citviet pieņemti dažādu pārtikas produktu tirgošanas aizliegumi. Daži saprotami, citi tikpat neizprotami kā ES nostāja pret kūpinājumiem.

Pagājušā gada nogalē Eiropas Savienība sadusmoja Dāniju. Tas notika pēc tam, kad kļuva zināms, ka Briseles eirokrāti gatavojas pieņemt regulu, kas liktu Dānijas pārtikas uzraudzības dienestam aizliegt ražot dāņu iecienītās kanēļmaizītes. Iemesls – kanēlis satur dabisko ķimikāliju, ko eirokrāti uzskata par bīstamu, bet kuras kaitīgums līdz šim nav apstiprināts. “Tās ir beigas tādām kanēļmaizītēm, kādas mēs visi zinām,” sūrojās Dānijas maiznieku asociācijas vadītājs Hardijs Kristensens.


Kečups – drauds franču kultūrai


Lorem ipsum
FOTO: Leta

Jau teju gadu Francijas sākumskolās ir aizliegts kečups. Franču amatpersonas uzskata, ka tomātu biezenis apdraud Francijas kultūru un tradicionālo virtuvi. Lai ko arī bērns ēstu, kečups nomāca šā ēdiena garšu, liedzot bērnam atklāt franču tradicionālo ēdienu patieso burvību, uzskata Francijas likumdevēji.


Liedz ēst priekšmetus


Lorem ipsum
FOTO: Leta

ASV ir aizliegtas arī Latvijas jaunākās paaudzes vidū iecienītās šokolādes olas “Kinder Surprise”. Amerikāņi baiļojas, ka pārāk mazās mantiņas, kas paslēptas šokolādes olās, “rada aizrīšanās draudus”. “Šokolādes ola satur objektu, kas nav barības viela,” teikts ASV atbildīgo iestāžu spriedumā. 2011. gadā ASV muitas dienests konfiscēja 60 000 šokolādes olu, kuras kāds tomēr mēģināja ievest valstī.


Ugunīgā dzira


Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

Vairākus gadus alkoholiskais dzēriens absints bijis aizliegts kā ASV, tā Eiropas Savienībā, jo satur ķimikālijas, kas var radīt halucinācijas un negatīvi ietekmēt cilvēka garīgo veselību. Deviņdesmitajos gados Eiropas valstis lēma liegumu atcelt. Taču absints joprojām ir aizliegts ASV, Jaunzēlandē un Vanuatu.


Aizliedz skotu tradicionālo ēdienu


Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

ASV ir aizliegts skotu tradicionālais ēdiens haggis, jo to gatavo no aitu plaušām. Savukārt Savienotajās Valstīs ir likums, kas aizliedz pārtikas produktos izmantot aitu plaušas. Skotijas valdība vairākkārt aicinājusi ciemos amerikāņu delegācijas un atbildīgās amatpersonas cienājusi ar šo ēdienu cerībā pierunāt to atļaut baudīt arī viņpus Atlantijas okeānam.


Pīrādziņu uzbrukums


Lorem ipsum
FOTO: Leta

Somālijā ir aizliegti trīsstūrveida pīrādziņi, kas dēvēti par samosām un kas iecienīti daudzās pasaules valstīs. Samosas pīrādziņus pilda ar dažādiem ēdieniem – gaļu, dārzeņiem. Taču tos allaž veido trijstūra formā. Tas nav paticis Somālijas islāmistu grupējumam “al Shabaab”, kas panācis, ka pīrādziņus to pārlieku “uzbrūkošā” un “kristīgā” izskata dēļ valstī aizliedz. Pīrādziņi islāmistiem atgādinot svēto trīsvienību.


Nobaidās no piena baktērijām


Lorem ipsum
FOTO: Leta

Baiļojoties no piena baktērijām, ASV un Kanādas 22 pavalstīs ir aizliegts tirgot svaigu, nepasterizētu pienu. Tikmēr Eiropā, Āfrikā un Āzijā, norādot uz nepasterizēta un svaiga piena veselīgajām īpašībām, tā aizliegšana nevienam pat nav ienākusi prātā. Cerams.


Apēd teju visas dārza stērstes


Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

Francijā ir aizliegts ēst dārza stērsti. Saskaņā ar šā putna gaļas pagatavošanas recepti gaļa vispirms tiek izmērcēta armanjakā, tad apcepta. Putnu apēd ar visiem kauliem. Aizliegums stājās spēkā, kad dārza stērstes sāka strauji izzust…


Nāvīgi garšīgā delikatese


Saistītie raksti

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

Eiropas Savienībā ir aizliegta japāņu delikatese lodeszivs. Tā, nepareizi pagatavota, var joprojām būt nāvējoši indīga. Lodeszivju ķeršana un pārdošana ir aizliegta arī Vjetnamā.


Sprādzienbīstamā siļķe


Lorem ipsum
FOTO: Leta

Dažas lidsabiedrības aizliegušas uz savu lidmašīnu klājiem lidojumu laikā tirgot Zviedrijā ražotas marinētas siļķes. Pamatojums: kārbiņas, kurās atrodas siļķes, var neizturēt spiediena maiņu un radīt sprādzienbīstamu situāciju.

LA.lv