Mobilā versija
+4.2°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
7. februāris, 2012
Drukāt

Ļaunprātīga vēstures falsifikācija

rinkevics_leta

Krievijas Mūsdienu vēstures muzejā atklāto tendenciozo izstādi “Aizvestā bērnība: 1943 – 1944. Uz Latviju aizdzīto bērnu liktenis” nosodījusi Latvijas Ārlietu ministrija. Izstādi bija apmeklējis arī ASV vēstnieks Krievijā Maikls Makfols, un Latvijai nedraudzīgi spēki to mēģinājuši saistīt ar signāliem no Vašingtonas Latvijai saistībā ar krievu valodas referendumu.


 

Ārlietu ministrijas paziņojums:

“Krievijas Mūsdienu vēstures muzejā ir atklāta izstāde “Aizvestā bērnība: 1943 – 1944. Uz Latviju aizdzīto bērnu liktenis”. Ārlietu ministrija asi nosoda šo izstādi, to uztverot kā ļaunprātīgu vēstures falsifikāciju, dezinformējošu un klaju propagandas nolūkos veidotu pasākumu. Tā kalpo to spēku interesēm, kuru mērķis ir traucēt Latvijas–Krievijas attiecību normalizācijai. Izstādes organizētājs Aleksandrs Djukovs, 2008. gadā dibinātā sabiedriskā fonda “Vēsturiskā atmiņa” direktors, kārtējo reizi izcēlies ar tendencioziem atklājumiem. Jau agrāk A. Djukovs savos rakstos ir mēģinājis pamatot to, ka Staļina–Hitlera pakts un tā protokoli ir bijuši nepieciešami, Baltijas valstu okupācija  nav notikusi un Baltijas valstu iedzīvotāju barbariskās deportācijas – likumsakarīgas. Tiem, kuri patiesi interesējas par šīs traģiskās vēstures notikumiem, ir skaidrs, ka nedz minētai izstādei, nedz A. Djukova darbībai nav sakara ar vēstures zinātni.”

 

Pievienot komentāru

TV3: Eksprezidents Bērziņš un LU rektors Muižnieks ar aplausiem sveic filmu par Krimas aneksiju (37)Uz Rīgu šonedēļ bija atbraukusi Krievijas delegācija, ko vadīja Krievijas tirdzniecības un rūpniecības kamera. To uzņēma Rīgas mērs, zemkopības un arī ekonomikas ministrs, vēsta raidījums "Nekā personīga".
Draugiem Facebook Twitter Google+