Mobilā versija
Brīdinājums +6.5°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 25. aprīlis, 2017
19. augusts, 2015
Drukāt

Anda Līce: Cik kukuļu ir dots un ņemts nepamanīti? (7)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs foto

Pierast var pie visa, ko nespējam apturēt vai mainīt. Var pierast, bet vai vajag, jo tas nozīmē – samierināties un tādējādi arī notiekošo atbalstīt. Man šķiet – mēs jau esam pieraduši, ka Ukrainā notiek karš. Tāpat kā pie kariem Austrumu pasaulē. Notiek tieši tas, ko kara izraisītāji vēlas, lai pasaule viņiem ļauj mierīgi darīt viņu ļauno darbu. Mierīgi pakarot – skan briesmīgi, vai ne? Vai no pieraduma miega cilvēku spēj uzmodināt tikai šāvieni viņa pagalmā un kāpņu telpā? Ir taču jābūt vēl kaut kam, kas atmodina apziņu.

Šo “kaut ko” es ieraudzīju kādā brīvdienu žurnālā, kur vienā lappusē bija blakus divi viens no otra it kā tālu stāvoši šokējoši fakti. Ukraiņu mākslinieces Darjas Marčenko mākslas darbs ar nosaukumu “Kara seja” – no 5000 izšauto lodīšu čaulītēm izveidotais Vladimira Putina portrets – un ziņa par to, ka ASV dentists Valters Palmers sava prieka pēc nogalinājis Zimbabves lepnumu, Āfrikas lielāko lauvu Sesilu. Nobela Miera prēmiju ir pelnījis nevis kāds no pasaules līderiem, bet ukraiņu māksliniece ar savu manifestu pret ļaunumu, kuru līderi joprojām nespēj vai negrib apturēt.

“Ļaunuma sejai” ir daudz vārdu, bet mērķis nemainīgs – sagraut. Viss viens, ko – uzticību, mīlestību, likumus un tikumus, bez kuriem cilvēki pārvēršas dzīvniekos. Mēs bieži (pārāk bieži) savā apkārtnē ieraugām ļaunuma sejas vaibstus. Kukuļņemšanas skandāli pilnīgi ir sagrāvuši priekšstatu par valsts iepirkumiem kā godīgu lietu. Cik tādu pusmiljona (kā pieķertā Uģa Magoņa gadījumā) kukuļu nav dots un ņemts nepamanīti, un cik šādu kukuļu ņēmēju joprojām nav uz brīvām kājām! Tiesiskais nihilisms brīvajā Latvijā sit tik augstu vilni, ka cilvēki brauc projām pasaulē meklēt vietu, kur viņus aizsargātu likumi. Lai tādu vietu kļūtu aizvien mazāk, gādā tie, kuriem pieder pasaules bagātības un kas iedomājušies pārvaldīt visu pasauli. Ne velti tik bieži runa ir par organizēto noziedzību. Mūsdienu afēras iepriekšējo gadsimtu blēžiem liktu aizrauties elpai.

Krievijā domājoši cilvēki ir satraukti par smadzeņu aizplūšanu no valsts. Paradokss – pie mums ir līdzīgs satraukums, kaut gan iemesli it kā atšķirīgi. Jā, dakteri un medmāsas var aizbraukt, taču sabiedrības lielākajai daļai šādas izvēles un iespēju nav. Tas, ka tie, kuriem ir nauda, medicīnas pakalpojumus var saņemt jebkurā brīdī, bet pārējiem jāgaida rindā tie paši pakalpojumi mēnešiem ilgi, ir valsts atbalstīts cinisms. Kāpēc pie varas esošajiem tik maz rūp izglītība un zinātne? Viņu atvases studē ārvalstu augstskolās un tur bruģē arī savas karjeras ceļu. Sabiedriskais transports nav to ierēdņu rūpe, kuri jau sen nebrauc ar autobusiem un vilcieniem. Ļaunumam patiešām ir daudz seju.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Tika palaists garām tas brīdis, kad vara, nauda , spēka struktūras un noziedzīgā pasaule saplūda vienā varas kulakā. Varat bļaustīties, cik gribat, nav tāda spēka, kas to visu mainītu bez pamatīga satricinājuma.

    • Tā tas ir un tā ir pārliecināta vara. Āboltiņa vakar nodemonsrēja cinismu pret veciem cilvēkiem. Citi valdošie sevi publiski spēj saturēt rokās, bet Āboltiņa jūtas VARENA!

  2. Sēžu un domāju- cik viegli Latvijā var nogremdēt cilvēku. Vai es savā mašīnā nedrīkstu vest 1/2 miljonu naudas. Bija rakstīts , ka mūziķi ar vilcienu koferos veduši pāris miljonus rubļus,…… Vai Magoni pieķēra dodot naudu no rokas rokā, nofilmēja? vai bijušO Latvenergo priekšnieku ir notiesājuši. Drīzāk – nomarinēts. Tāpat Lembergs. Prokurori devuši zaļo gaismu ārzemju advokātam Meroni brīvi, kā pa savu kabatu, rīkoties ar Latvijas biznesa naudām. Augsta līmeņa mafijas piegājiens! KLUSUMS, KAUT PILNA PRESE AR BRĒCOŠIEM FAKTIEM. VAI cien Līce varētu to pakomentēt. Šodienas NRA aprakstīts .. Streļčenokam ar visu KNAB sastāvu un Alfu pilnā bruņojumā bija tur jābūt……

    • Sēdot un domājot vajadzēja izdomāt ko citu, nevis lai attaisnotu , miljonu zagļiem labi advokāti ujn Latvijā priekš viņu iesēdināšanas rokas par īsām, viss ir NOPIrkts par ĻOTI LIELU NAUDU, kura droši vien ir lielāka par izglītības un veselības budžetu kopā ņemot! Posttpadomija ar visām tās sekām!

  3. Jūs paskatieties kā uzdzīvo Ludzas muitas sargi ?

    • Tāpēc jau sargi ka nevēlas lai no ludzas tik viegli ievestu kontrabandu. Pašiem sargiem ar vajag jaunu māju un auto iegādei un kam skauž ejat ..

  4. Nu ,Gunti, smalki un gluži juvelieriski nostrādāts.Tā turēt!

Uldis Šmits: Gribi Eiropu, gatavojies Marinai (1)Nesenā pieredze liek būt gataviem jebkādiem pavērsieniem Francijas prezidenta vēlēšanās
Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Uzmanību! Pilnīgu klusumu zālē!

Brīnums, ko sagatavojusi Finanšu ministrija

Finanšu ministrija pagājušās nedēļas nogalē saskaņošanai nodevusi visām nozaru ministrijām, sociālajiem, kā arī citiem sadarbības partneriem “Valsts nodokļu politikas pamatnostādņu 2018. – 2021. gadam” projektu. Atzinumi tiks gaidīti līdz pirmdienai, lai jau piektdien, 28. aprīlī, to varētu izskatīt Ministru kabineta ārkārtas sēdē.

Par gaidāmo nodokļu reformu jau daudz spriests, izskanējuši dažādi darba varianti. ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis intervijā TV3 izteicies, ka nodokļu reformas izmaksu kompensējošie priekšlikumi – PVN palielināšana zālēm vai akcīzes degvielai –, kuri izraisījuši sabiedrības sašutumu, esot Finanšu ministrijas ierēdņu izdomājums, kas graujot ZZS ministru veidotās reformas īstenošanu. A. Brigmanis visai skarbi izteicās par Danas Reiznieces-Ozolas vadītās ministrijas cilvēkiem, kuri pārāk daudz runājot par to, ko politiķi vēl nav izsprieduši, un ieteica FM ierēdņiem turpmāk par šiem jautājumiem paklusēt.

Vai mērķis likvidēt bērnunamus Latvijā ir sasniedzams?
Monika Zīle: Mīļoto slaktēšana (2)Mūsu dzimtās valodas jēdzienu lietošana kļūst arvien paviršāka
Draugiem Facebook Twitter Google+