×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.0°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
27. oktobris, 2016
Drukāt

Laupīšana un nāve Saules ciemā. Iespējamais vainīgais uzbrucis radiniekam (3)

Foto - Artis DrēziņšFoto - Artis Drēziņš

Jaunpils novada Saules ciems savu vārdu ieguvis no kādreiz padomju laikā dibināta tāda paša nosaukuma kolhoza. Bet tie laiki sen kā pagājuši. Zudusi arī ciema spozme, ja tāda bijusi. Trīs silikātķieģeļu daudzdzīvokļu mājas un dažas sen nelietotas ciema ēkas noskaņojumu vairāk velk uz depresiju nekā saulainu prieku. Kā spožs akcents ir bērnu rotaļu laukums (par to vēl būs stāsts), ap ciemu vīdošie sakoptie lauki un viensētas. Tiesa, daudzdzīvokļu mājās mīt ne tikai pensionāri un bezdarbnieki, esot arī aktīvi ļaudis, kas darbu atraduši pie tuvējiem saimniekiem vai pilsētās. Kādreiz bija veikaliņš, bet pieprasījuma trūkuma dēļ tas aizvēries. Ikdienas rosība ir astoņus kilometrus attālā Jaunpilī.

Bet naktī uz 12. oktobri ciema jau tā ne tik saulaino dzīvi apēnoja drāma, kas pārvērtās traģēdijā. Policija ziņo, ka deviņas reizes sodīts 1991. gadā dzimis vīrietis ielauzies vienā no Saules daudzdzīvokļu mājas dzīvokļiem, iesitis 81 gadu vecajam saimniekam un sasējis par viņu trīs gadus vecāko sievu. Sasistais vīrietis nācis pie samaņas pret rīta pusi. Atbrīvojies no saitēm un redzējis, ka gultā guļ sasietā dzīvesbiedre. Noņēmis viņai no mutes līmlenti un konstatējis, ka sieviete neelpo… Vecais vīrs gribējis izsaukt policiju, bet pamanījis, ka nolaupīts mobilais telefons, tādēļ gājis aut apavus, lai ietu pie kaimiņiem. Apavi arī bija nozagti. Pie apaviem bija paslēpta bēru nauda, ap 2500 eiro, kura arī paņemta. Vīrietis devies pie kaimiņiem, izsaucis policiju un neatliekamo medicīnisko palīdzību. Sirmgalvis pēc tam ievietots slimnīcā

Divdesmit piecus gadus vecais iespējamais laupītājs ātri vien ticis aizturēts. Aizdomās turētais, sauksim viņu par Arni, turpat Saulē vienā no dzīvokļiem mitis. Tikai augustā atbrīvots no apcietinājuma, kurā atradies saistībā ar pavasarī izdarītu laupīšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Kāpēc šitādus nepārstrādā kompostā? Būtu vismaz kaut kāds labums…

  2. Nu, 100 gudrās galvas, saņematies! Ir radikāli jamaina likumi. Kā var būt, ka “deviņas reizes sodīts” atkal ir uz brīvām kājām? Un cik vēl tādu periodisko mums ir? Es uzskatu – 1. sods pēc nodarījuma (galu galā, visādi var būt, pie stūres aizmigt nav noziegums); ja iestājas 2. gadījums – čokā uz mūžu. Viņi nelabojas.

  3. Vnki ārprāts….

Draugiem Facebook Twitter Google+