Latvijā
Kriminālziņas

Laupītājs Rīgas mikrojonā savu upuri ziemas laikā atstāj bez virsjakas 0

Ļaundaris 1.janvārī aplaupījis sievieti, atstājot viņu bez virsjakas ziemas laikā, informē policija.

Vakar ap pulksten 17 Valsts policijā tika saņemts izsaukums uz Skuju ielu, kur pirms brīža kāds vīrietis, draudot ar nazi, aplaupījis sievieti.

Ierodoties notikuma vietā, likumsargi satika tikko cietušo sievieti, kura izstāstīja, ka tobrīd devusies mājās, kad pie viņas piegājis kāds vīrietis, kurš licis viņai atdot somu ar savām personīgajām mantām. Saņēmis noraidošu atbildi, iespējamais vainīgais izvilcis nazi un piedraudējis cietušajai, tādējādi atņemot viņai somu un virsjaku.

Neilgi pēc šī notikuma pa “karstām pēdām” policija aizturēja aizdomās turēto vīrieti. 1971. gadā dzimušais vīrietis iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par sevišķi smagiem noziegumiem. Jāpiemin, ka aizturēšanas brīdī viņš atradās 1,8 promiļu stiprā alkohola reibumā.

Nolaupītās mantas policisti atguva un atgrieza tās īpašniecei.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess par laupīšanu, ja tā saistīta ar vardarbības piedraudējumu. Par šādu noziegumu likumā paredzēts sods – brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

LA.lv