×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
20. novembris, 2012
Drukāt

Laureātu fotogrāfijās – tēvzemes mīlestība

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Beidzies “Latvijas Avīzes”, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un “Rīgas šampanieša” kopīgi rīkotais fotokonkurss “Mana Latvija”. Tā uzvarētāji tika sumināti valsts svētku vakarā Lielajā ģildē, kur tūlīt kopā ar ģimeni varēja izmantot vienu no konkursa balvām – noklausīties LNSO sarūpēto valsts svētku koncertu.

 

Konkursā piedalījās vairāk nekā 100 fotogrāfijas, kurās bija skatāmi ne tikai patriotiskos pasākumos tvertie mirkļi, bet arī Latvijas dabas skaistums un tās iedzīvotāju sasniegumi. Rīkotāju pārstāvētā žūrija par laureātiem atzina Lāsmu Klapari, Pēteri Korsaku, Gunāru Vilcānu, Leonu Stipro un Artūru Enkuru.

“Tas, ko dara fotogrāfs, rakstītājs un zemes arājs, Latvijai ir vienlīdz svarīgs,” paceļot glāzi “Rīgas šampanieša” 60. jubilejas dzēriena, sacīja fotovēsturnieks Pēteris Korsaks. To apliecināja arī par labākajām atzītās bildes, kurās iemūžināts gan Latvijas armijas karavīrs valsts karoga fonā, gan miglas autā tīta ainava, gan medus rāmītis ar čaklajām bitēm.

“Neviens nedrīkst palikt malā, visiem tāpat kā bitēm ir nesavtīgi jāstrādā, lai paveiktu lielas lietas Latvijas labā – šādu domu vēlējos simboliski izteikt konkursam iesniegtajā darbā,” atklāja viens no uzvarētājiem autožurnālists Artūrs Enkurs. Viņš par konkursu uzzinājis nejauši – no ģimenes draudzenes Saeimas deputāta Ingmāra Līdakas mammas, kura esot cītīga “Latvijas Avīzes” lasītāja.

Ārstam Leonam Stiprajam uzvarēt konkursā palīdzējis darbs Latvijas armijā, kas devis iespēju būt klāt valstij nozīmīgos brīžos, kad pie mums viesojas augstas ārvalstu amatpersonas. Veiksmīgo foto lau­reāts uzņēmis ar “Canon” fotoaparātu, taču pirmos soļus fotogrāfijas mākslā spēris pirms vairāk nekā trīsdesmit gadiem ar padomju laikos izplatīto amatieru kameru “Smena”. Viņš mūsu laikrakstu regulāri lasa internetā un atzinīgi novērtēja tā daudzpusību.

Gunārs Vilcāns pēc balvas, ko nodrošināja 14. augustā fotografētais Aglonas Krusta ceļa svecīšu gājiens, bija ieradies no Preiļiem. “Īpaši gribu pateikties konkursa rīkotājiem par iespēju noklausīties simfoniskā orķestra priekšnesumu, jo no laukiem tikt uz tāda līmeņa koncertu izdodas retajam,” sacīja uzvarētājs, arī “Latvijas Avīzes” abonents.

Viņš uzsvēra, ka šādi konkursi ir ļoti vajadzīgi, un valsts dzimšanas dienā vēlēja, lai visi tēvzemes mīlestību apliecinošie darbi, uz kuriem mūs mudina dažādas akcijas, tiktu paveikti no sirds arī bez īpaša pamudinājuma.

Fotokonkursa “Mana Latvija” laureāti balvās saņēma arī dāvanu grozu no “Rīgas šampanieša” un izdevniecības “Lauku Avīze” grāmatu “100 Latvijas vēstures relikvijas”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+