×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
6. janvāris, 2012
Drukāt

Lauris Gundars sarakstījis turpinājumu Blaumaņa “Skroderdienām Silmačos”

Foto- LETAFoto- LETA

Lauris Gundars sarakstījis turpinājumu Blaumaņa “Skroderdienām Silmačos”, un lugas pirmizrāde Valmieras Drāmas teātrī gaidāma 13.janvārī, aģentūru BNS informēja teātra pārstāve Tatjana Lauze.

Viņa pastāstīja, ka Gundara luga “Advents Silmačos” ir turpinājums Rūdolfa Blaumaņa leģendārajai lugai. Lugu iestudējis režisors Felikss Deičs, sadarbojoties ar scenogrāfu Reini Suhanovu un kostīmu mākslinieci Ilzi Vītoliņu.

Lugas darbība notiek aptuveni pusotru gadu pēc Jāņu nakts, kad “Silmaču” mājās atšķetinājušies triju mīlētāju pāru likteņi. Dramaturgs Lauris Gundars visiem pazīstamos tēlus – Antoniju (Anna Putniņa) un Dūdaru (Imants Strads), Aleksi (Ģirts Rāviņš) un Auci (Elīna Vāne), Pindaku (Aigars Vilims) un Pindacīšu (Inese Ramute), Kārlēnu (Rihards Jakovels) un Ieviņu (Inese Pudža) – ielicis gluži jaunos apstākļos, ziemas saulgriežu gaidās, taču saglabājis raksturu būtību.

“Rūdolfa Blaumaņa “Skroderdienas Silmačos” ir vasaras saulgriežu pasaka, kurā visi, kas mīl, saņem iecerēto pāri un apprecas. Taču tas, kas notiek ātri un steigā, reti kad ir noturīgs un patiess. “Skroderdienas” ir svētki. Laura Gundara luga ir mēģinājums pēc svētkiem sākt dzīvot, uzcelt īstu, nevis iluzoru pasauli, piemēroties cilvēkam, ar kuru katrs no galvenajiem varoņiem ir saistījies mirkļa impulsa vadīts,” izteicies režisors Deičs.

Izrādē, tieši tāpat kā “Skroderdienās”, atkal ieradīsies gan skrodermeistars Rūdis (Ingus Kniploks), gan kolorītā trijotne – Ābrams (Tālivaldis Lasmanis), Joske (Mārtiņš Meiers) un Zāra (Māra Mennika), gan Tomulīša (Baiba Valante) un Bebene (Dace Eversa).

Un pat krāsns uzsprāgs arī ziemas spelgonī, norādīja teātra pārstāve.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+