×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
15. oktobris, 2015
Drukāt

Ļausim lašiem nārstot

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas reģiona pārvaldes policijas darbinieki pārmeklē Daugavas krastu pie Rīgas hidroelektrostacijas, kur paslēpti maluzvejnieku noķertie laši nārsta laikā.

No 1. oktobra sācies makšķerēšanas liegums upēs, kurās uz nārstu no jūras ierodas laši, ko pastiprināti uzrauga Valsts vides dienests (VVD). Lūk, informācija par pirmās darba nedēļas rezultātiem šajā jomā.

Īstenojot savvaļas lašu un taimiņu dabiskā nārsta aizsardzības pasākumus, VVD inspektori no 5. līdz 11. oktobrim no ūdenstilpēm izņēmuši 33 bezsaimnieka tīklus un vairāku simtu eiro apmērā sodījuši vīrieti, kurš Liepājas piekrastē aizlieguma laikā ievietojis tīklu.

Aizvadītajā nedēļā kopumā notikušas 62 pārbaudes lašupēs un Baltijas jūras piekrastē. Pastiprināti reidi notika Gaujā, Salacā, Ventā un to baseina upēs. No ūdenstilpēm izņemti 33 bezsaimnieka tīkli, no tiem 5 mazizmēra, kā arī 1 nēģu murds. Visvairāk nelikumīgi ievietoto zvejas rīku uziets Ventas upē – 7 zvejas rīki.

Liepājas piekrastē aizturēts vīrietis, kas lieguma laikā jūrā ievietojis tīklu, viņam piemērots administratīvais sods vairāku simtu eiro apmērā.

Tāpat makšķerēšanas un zvejas noteikumu pārbaužu laikā izrakstīti 8 administratīvā pārkāpuma protokoli par makšķerēšanas un zvejas noteikumu neievērošanu.

VVD atgādina, ka lašu un taimiņu ieguves lieguma laiks ir no 1. oktobra līdz 30. novembrim. Zivju resursiem nodarītā zaudējuma apmērs par vienu nelikumīgi noķertu lasi ir 715 eiro, kas tiek piemērots papildus sodam par makšķerēšanas un zvejas noteikumu pārkāpumiem.

Neskatoties uz bargajiem sodiem, joprojām atrodami viegla guvuma tīkotāji. Neraugoties uz pastiprināto VVD kontroli, visus malu­zvejniekus noķert nav iespējams, tāpēc vēlreiz aicinu ikvienu dabas draugu – esiet modri, ja pie ūdeņiem pamanāt aizdomīgus ļaudis, ziņojiet VVD inspektoriem.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +12.1
Alūksne +11.7
Daugavpils +9.6
Saldus +7
Liepāja +10.2
Jelgava +7
Ventspils +12.9
Limbaži +12
Madona +6
Rēzekne +10
Draugiem Facebook Twitter Google+