Apbrīno

“Šķiršanās formula” režisors: vēlējos izprast, kāpēc pēkšņi izjūk daudzas paraugģimenes 16

Foto – Anda Krauze

Tikko skatītāju uzmanībai un vērtējumam nodots jaunais TV3 seriāls “Šķiršanās formula”, kura 11 sērijas kopš septembra beigām skatīsimies reizi nedēļā otrdienās. Seriāls ir par mīlestību, ģimeni un to, kāpēc nešķirties, par lielākajām dzīves izvēlēm, cik ilgi jāpierod vienam pie otra, par piedošanu saviem tuvākajiem. Iespējams, tas skatītājus mudinās uzdot sev jautājumus – vai labāk ir dzīvot bez mīlestības, vai dzīvot ar šaubām un bailēm, ka mīlestība var beigties. Iepazīsimies ar seriāla režisoru ULDI CIPSTU!

Uldis Cipsts – autorkino režisors ar talantu radīt estētiskus, oriģinālus un izteiksmīgus tēlu raksturus un ekstrēmas situācijas. Viņa darbos ir spilgta kino valoda, tie ar panākumiem izrādīti starptautiskos kinofestivālos. Ulda līdz šim zināmākais, starptautiski novērtētais darbs ir īsfilma “Ideālā”, kas ieguvusi ap 30 starptautisku balvu.

 

– Seriālā “Šķiršanās formula” ļoti daudz esmu balstījis savā pieredzē un novērojumos. Piemēram, vēlējos izprast, kāpēc daudzas līdz šim par paraugģimenēm uzskatītās it kā piepeši izjūk… Uzturēt attiecības nav nemaz tik vienkārši, jo cilvēki daudz ko atklāti neuzdrošinās izrunāt. Galvenais varonis Oskars kā cilvēks pārliecinoši ir manas personības daļa, turklāt ne tā labākā. Viņš saprot sievietes, taču baidās mīlēt pa īstam, jo acīmredzot bijusi slikta pieredze.

Pats Uldis ir laimīgi precējies un piecu bērnu tēvs. Viņš uzskata, ka dzīvo priekpilnu un reizēm komisku dzīvi:

– Līdz atradu savu sievu, man gāja īpaši jestri – vai katru nedēļu bija citas attiecības. Un, iespējams, ka tādā veidā daudzas sievietes esmu sāpinājis… Baidījos intīmi atklāties. Bauda attiecībās ir tad, kad partneris atļauj tev atbrīvoties no aizsardzības pozīcijas un būt attiecībās patiesam, kad nav jāspēlē loma, bet vari atklāt savu būtību. Tad attiecības attīstās – kļūst dziļākas un intīmākas. Manuprāt, vērtīgāk attiecības ir kopt, attīstīt, nevis uzreiz šķirties. “Šķiršanās formula” patiesībā ir formula, kā ļaut mīlestībai uzvarēt un nenonākt līdz šķiršanās apstākļiem. Manā skatījumā vienīgais iemesls, lai šķirtos, ir tas, ja otrs cilvēks nepārprotami bremzē tavu attīstību vai arī ir vardarbīgs. Man ir svarīgi, lai mums apkārt būtu harmoniski un laimīgi cilvēki ar noturīgām ģimenēm. Galveno seriāla tēlu atveido talantīgais Intars Rešetins, citām lomām atlasīti labākie šā brīža Latvijas seriālu aktieri.

Interesanti, ka seriālā loma ir arī Ulda dēlam Dāvim.

Uldis Cipsts līdz sešu gadu vecumam audzis Dobelē, pēc tam ģimene devusies uz Rīgu. Pirmo reizi filmēšanas laukumā bijis desmit gadu vecumā, Pēteris Krilovs viņu iemūžinājis savā dokumentālajā filmā. Vēlāk divus mēnešus no vietas filmējies Rolanda Kalniņa filmā “Ja mēs visu to pārcietīsim”, un no tā laika kino ir viņa sirdsdarbs.

– Esmu pabeidzis kinooperatoru kursu Kultūras akadēmijā. Tad strādāju “Kolonnas” uzņēmumu grupā, vadīju dažādus uzņēmumus. Vēlāk tomēr nolēmu strādāt savā sapņu profesijā, tas ir – par režisoru. Sāku ar to, ka biju producents pieciem LTV seriāliem, piemēram, “Savējie”, bet tad iestājos Latvijas Kultūras akadēmijas režisoru kursā, un pēc tam nepārtraukti esmu strādājis tikai savā profesijā.

 

Galerijas nosaukums
LA.lv