×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
8. februāris, 2013
Drukāt

Ļauties lietu saspēlei

Foto - Kristiāns BērentsFoto - Kristiāns Bērents

Pēc ievēlēšanas 11. Saeimā, deputātei no Nacionālās apvienības, Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vadītājai Inārai Mūrniecei nācās mainīt ne tikai darba vietu, bet arī ģērbšanās stilu. Ja pirms tam, strādājot “Latvijas Avīzē” par žurnālisti, tērpu izvēlē varēja izpausties brīvāk, tad tagad deputātes darbs Saeimā nosaka zināmus stila ierobežojumus. 


 

Pret viņas pašreizējo “nopietno” ģērbšanās stilu vislielākās iebildes ir četrpadsmitgadīgajai meitai Regīnai Annai. Viņa sakot – tu izskaties pārāk lietišķa, agrāk vairāk bijis tā kā mamma.

– Meita uzskata, ka ģērbjos garlaicīgi, bet neko darīt. Ērto, plandošo tērpu vietā tagad valkāju kostīmus, žaketes un svārkus. manā garderobē parādījies liels melnās krāsas apģērbu īpatsvars. Piekrītu, ka tādējādi nākas kaut ko zaudēt no sievišķības. Toties mana brīvā laika apģērbs ir kļuvis “brīvāks”. Lai līdzsvarotu „oficiālo mammu”, iegādājos trikotāžas kleitas pasteļtoņos. Diez vai agrāk savā drēbju skapī būtu iekārusi kleitu leoparda rakstā. Pērkot apģērbu brīvajam laikam, uzticos meitas ieteikumiem, un tad ļauju viņai būt par manu stilisti. Tomēr mana garderobe nav nekāda plašā. Mūsu apģērbu veikalos izvēle ir visai ierobežota, bet ārzemēs esot, nav ne laika, ne patikas “ķemmēt” veikalus. Tomēr grāmatnīcām un mūzikas ierakstu plauktiem vienaldzīgi paiet garām nevaru, – no ārzemēm atgriežoties, manā ceļasomā vienmēr būs vismaz pāris jaunas grāmatas un mūzikas diski, – stāsta Ināra.

 

Mīļas lietas

Mūzikas albumi: Iļģi “Ne uz vienu dienu”, Marana “Parasta diena”, Elīna Garanča “Romantigue”, Ričards Raits “Saplīsušais porcelāns” (Rick Wright “Broken China”).

– Augsti vērtēju Latvijas izcilības mūzikā (īsināts). Mums jāapzinās savas tautas talanti, nevis tikai garāmejot jāpiekrīt – jā, jā, tādi mums ir. Bet Ričarda Raita albumu, kas ir viens no maniem mīļākajiem, klausos dažādos emocionālos pārdomu brīžos.

Grāmatas: Salmans Rušdi “Florences burve” (Salmans Rushdie “The Enchantress”).

– Šo grāmatu iegādājos kādā no ārzemju braucieniem, kad tā vēl nebija tulkota latviski. Tajā ir viss – pati dzīve, mīlestība, filozofija, vēsturiskais fons un valodas maģija.

Jānis Lejiņš “Zīmols sarkanā vaskā”.

– Ja lasot citas grāmatas par senatni, nodomāju – jā, tā varētu būt bijis, tad Lejiņa darbi vienmēr rada pārliecību – tā noteikti ir bijis.

Andruss Kivirehks “Vīrs, kas zināja čuskuvārdus”.

– Igauņu valodu nepārvaldu, tāpēc priecājos, ka šis darbs ir pārtulkots latviski un tulkotājai Zanei Balodei tas izdevies tik organiski, dabiski un viegli.

Smaržas “Chance shanel”.

– Šīs smaržas ir mans pēdējā laika atradums. Man nepatīk uzmācīgi un smagi aromāti. “Chance chanel” piemīt svaigs vieglums.

 

Akcenti
Stils3

Daba Inārai dāvājusi biezus, skaistus matus. Lai radītu gaisīgumu, piešķirtu vieglumu un romantikas devu, mati ieguva pakāpenisku griezumu, ar pagarinājumu aizmugures daļā. Pieres daļā, lai vairāk atsegtu seju – asimetrisks, īss griezums.

veidojot meikapu, acis akcentēja ar violetīgi pelēcīgām, ziloņkaula un melnām matētām ēnām. Lai acīm noņemtu noguruma pēdas un tās izgaisinātu, izmantoja baltas krāsas acu zīmuli, ko novilka pa apakšējo plakstiņa gļotādu. Vizāžiste iesaka šo zīmuli izmantot visām sievietēm, kas ilgstoši strādā pie datora, kā rezultātā dienas beigās ir saguris acu skats. Skropstas un uzacis krāsoja melnā krāsā. Vaigi ieguva persiku brūno toni, bet lūpas – brīni karamelīgu krāsu.

Pirmais apģērbu komplekts tika veidots glamūrīga roka stilā – ar mākslīgās ādas un kažokādas apdares žaketi, šaura piegriezuma auduma biksēm, kurām priekšpusē rūtiņu raksts, bet aizmugurē vienkrāsaini melna. Svaigumu piešķīra plānā, tirkizzilā blūzīte.

Otrais tērps – klasiska kleita, kas darināta no divu veidu olīvpelēcīgiem pasmaga zīda audumiem ar cintrondzeltenas krāsas ielaidumiem.

Trešajā variantā – romantiska, smalki rakstaina zīda kleita ar sulīgi zaļu žaketi.

 

Ieteikumi

Neliela auguma sievietēm stiliste iesaka izvēlēties apģērbu vieglās, gaisīgās krāsās, izvairoties no smagnējās melnās krāsas. Nav ieteicams izvēlēties apģērbu ar lieliem rakstiem. Augumu pagarina bikses ar sašaurinātiem galiem, kleitas – “futrāļa” formā un piecdesmito gadu stilā – ar zvanveida svārkiem.

 

Ieguvumi

Mana meita noteikti būtu sajūsmā, redzot mani rokera apģērbā, bet es pati nez vai šādu tērpu izvēlēties. Es vairāk sliecos uz klasiski ieturētāku stilu. Augsti novērtēju frizieres un stilistes veikumu. Es pati šiem izvēlētajiem apģērbiem veikalā droši vien nebūtu pievērsusi uzmanību, bet savienojot vairākas lietas kopā, tagad pārliecinājos, cik jauki tās viena ar otru spēlējas. Tā ir liela māksla – to visu saskatīt un savienot.

 

Pārvērtību komanda:

Friziere Katrīna Klēvere

t. 26351296, 67333350, Salons “Double Sun” Antonijas 12, Rīga

Stiliste Kristīne Rāmule

Ftogrāfs Kristians Bērents (studija “Akcents”)

Tekstu sagatavojusi Daiga Čirkste

Tērpi no veikaliem: “Monton”, “Mosaic”, “Baltman” un “Bastion”, apavi “NS King”

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+