×
Mobilā versija
Brīdinājums +2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
3. septembris, 2012
Drukāt

Lauž stereotipus par bruģakmeni

SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate””, sekojot “Ventbetona” idejai sākusi ražot jaunu vairāku krāsu apstrādātu betona bruģakmeni un patlaban to klāj Jāņa Čakstes bulvārī Jelgavā.


 

Uzņēmuma pārstāve Dace Zviņģele teic, ka “Igates” speciālistu izveidotais jaunais bruģis “Mītava” ir īpašs ar formu, tekstūru, kā arī abrazīvo apstrādi, kas ļauj bruģakmenim labāk iekļauties kopējā ainavā, vienlaikus samazinot iespēju gājējiem paslīdēt slapjā un slidenā laikā. Gājēju ietvi Jelgavā veido no četru krāsu – zila, balta, pelēka un zilganpelēka – bruģakmens. Jaunā produkta izveidē uzņēmums ieguldījis aptuveni Ls 17 500. “”Igate” izvērtē iespējas pārdot šo 60 un 80 milimetrus biezo bruģi arī mazumtirdzniecībā un eksportēt uz citām valstīm,” piebilst D. Zviņģele.

Lai gan bruģakmens cena ir līdzvērtīga asfalta klājuma klāšanai (vērā gan jāņem asfalta kārtas biezums), tomēr tā priekšrocība ir iespēja ātri salabot bojāto posmu, ūdens lāmu neveidošanās un iespēja vidi padarīt daudzkrāsainu.

SIA “Raunas bruģakmens” direktors Jānis Zilvers atzinīgi vērtē “Igates” veikumu jaunā produkta izveidē. “Jauna produkta piedāvājums ir pareiza rīcība. “Mītavai” līdzīgu bruģakmeni Latvijā ražo vien uzņēmums “Ventbetons”. Latvijā pārdošanā ir ļoti maz bruģakmens ar abrazīvo virsmu. “Igate” naudas ieguldījumu varētu atpelnīt,” tā J. Zilvers.

Viņš arī norāda galvenokārt uz valsts un pašvaldības iestāžu nesaimnieciskumu, valsts un ES naudas izšķērdēšanu bruģakmens klājumu veidošanā. “Ar ES projektiem notiek vājprāts! Tā ir naudas krāmēšana zemē. Bruģakmenim nav noteikti jābūt astoņus centimetrus biezam, kā vēlas pašvaldības un valsts iestādes. Norvēģijā, piemēram, uz gājēju celiņiem klāj trīs centimetrus biezu bruģakmens segu,” tā J. Zilvers.

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+