×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
21. janvāris, 2015
Drukāt

Lavrovs: ASV vēlas dominēt pasaulē, tomēr tas pāries (15)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

ASV īsteno konfrontācijas un dominēšanas kursu, bet tas pāries, trešdien paziņoja Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs.

“Amerikāņi ir uzņēmuši kursu uz konfrontāciju, [viņi] pilnībā nekritiski novērtē paši savus soļus,” viņš sacīja preses konferencē Maskavā.

Krievijas ārlietu ministrs norādīja, ka ASV prezidenta Baraka Obamas otrdien teiktā runa “parāda, ka [ASV] filozofijas centrā ir tikai viens: mēs esam pirmie un visiem pārējiem tas ir jāatzīst”.

“Tas ir nedaudz novecojis un neatbilst pašreizējām reālijām, tas parāda, ka Savienotās Valstis tomēr vēlas dominēt pasaulē, nevis būt kaut vai pirmās starp vienlīdzīgajiem,” teica Lavrovs, tomēr piebilda, ka,. viņaprāt, “tas pāries”.

“Šī pāreja droši vien aizņems daudz laika, tomēr radīsies apziņa, ka ir neiespējami šo pozīciju uzturēt bezgalīgi,” uzsvēra Krievijas ārlietu ministrs, norādot, ka ASV vienatnē nevar atrisināt nevienu jautājumu.

“Viņi veido koalīciju, kā tas bija gan Irākā, gan notiek pašlaik arī viņu cīņā ar tā saukto Islāma valsti, viņi nostāda ierindā Eiropu, tostarp arī Krievijas jautājumā, tas viņiem ir asinīs,” par ASV kolēģiem izteicās Lavrovs.

Viņš atzina, ka “izmainīt šo filozofiju, ģenētisko fonu nebūs vienkārši”. Tomēr Lavrovs pauda pārliecību, ka rezultātā “veidosies partnerības loģika un kolektīvo darbību loģika, kas turklāt būs balstīta nevis uz kāda redzējumu par situāciju, bet uz kopīgu pieeju izstrādi”.

“Mēs konsekventi iestājamies tieši par to,” uzsvēra Krievijas ārlietu ministrs.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. -Lavrovs: ASV vēlas dominēt pasaulē, tomēr tas pāries. –
  Tas nepāries un nedrīkst pāriet. Kāpēc? Pirms I pasaules kara un kara sākumā ASV sludināja savu izolacionismu – neiesaistīšanos Eiropas notikumos un tikai Amērikas iestāšanās karā tas savlaicigi varēja pabeigties un atkal sākās Eiropai par nelaimi izolacionisms. 20 un 30 gadu sabrukums kara posta rezutātā. Tas arī ļāva sākties II pasaules karam Eiropā. Un atkal ASV sekmīgi iesaistījās karā un Sabiedrotie uzvarēja. Šoreiz ASV Eiropu nepameta un Maršala plāns glāba Eiropu no jauna ekonomikas sabrukuma.
  Ko Krievija vēlas – atkārtotu ASV izolacionismu. Tikai ASV labi jau šodien apzinās – cik tas maksāja Amērikai abos pasaules karos- gan cilvēku dzīvībās, gan naudā. Tos zaudējumus vairs nevēlas.
  Krievijai ASV izolacionisms būtu izdevīgs – brivas rokas Eiropā… un tanki jau pie Atlantijas okeāna, jo Putina režijumu var glābt tikai karš un kādu ”atbrīvošana”.

  izolacionisms

 2. ASV dominē pasaulē jau 100 gadus. Neizskatās, ka kāda cita valsts varētu šo lomu ieņemt paredzamā nākotnē. Bet kas “pāries” ir drīzāk Krievu impērija, jo neviena impērija nav pastāvējusi mūžīgi. Kamēr šī impērija pastāvēs, demokratija Krievijā nebūs iespējama.

 3. ja jau $ kļūst vērtīgāks ,tas ir rādītājs,ka ar valsti viss ok !

 4. krievija tikai vēlas aizstāvēt krieviski runājošos visā pasaulē un mazliet paplašināt savas teritorijas…nu ja dažiem desmita tūkstošu būs jāmirst-tas idejas vārdā

 5. … Sis cilveks slimo ar tipisko veco Eiraziesu komunaku POLITISKO AMNEZIJU, KO PIERADA – DOMASANA BAZETA UZ SEV IZLIETOJAMO FAKTU SELEKTIVITATE LIELO MELU TURPINASANAI …

  IR REZULTATS SADAI DOMASANAI… Krimas realijas

 6. No tavas mutes Dieva ausī!!! Vairāk par visu lai pasaules bandīta aizvāktos no šīs puslodes!

 7. Interesanti. Maskalis sāk uztraukties. Bet ko šis dara Ukrainā? Nu, drīz Lavrovu pakārs kā kara noziedznieku.
  Būs mīlīga vietina vēstures mēslainē.

 8. Ļoti vērtīgs Lavrova murgojuma pārstāsījums. Kādam lietotājam tas ir veltīts? ASV vismaz ir kaut kāds pamats tā domāt. Kāds pamats Lavrovam domāt, ka Krievija dominēs globālā politikā, vai vismaz līdzināties ASV? Latvijai ir svarīgi tas, lai Krievijas iespaids tajā tiktu samazināts līdz minimumam. Tikai tā Latvija var izdzīvot, proti, tas ir iespējams kopā ar ES un ASV. Tā ir šodienas aksioma Nr 1 un nenoliedzama patiesība.

  • Redzi, nelaime tev ir tā ka Krievija bija, ir un būs blakus, bet jeņķis kā te atvilkās tā ij aizvāksies!! ES jau sāk atvērties acis par šito “demokrātu”!

   • Nav zvanīts, ka Krievija pastāvēs Saules mūžu. Pilnīgi iespējams, ka tā turpinot šis gadsimts būs pēdējais Krievijas pastāvēšanai, jo jebkuŗas impērijas sabrukums ir bijis, kad tā sasniedza maksimālos izmērus – nevis pakāpeniski samazinājās…

    Par to ka Kriievija bija… mācies vēsturi. Krievija blakus Latvijai pastāv tikai 600 gadus un kā nav sasniegts Romas diženums tā nav pat ja sevi dēvē par trešo Romu, tad ceturtās paaudzes Romas, kas ir arī ASV ir daudz diženākas.

 9. To pasu var atiecinat uz ru

 10. cik karus /revolucijas/apvērsumus asv nav sarikojusi pasaulē teiksim pedejos 30 gados. unvis tik ” demokrātijas vārdā”
  obama pat tiko ar pompu izziņoja krīzes beigas, kaut vel pirms pāris mēnešiem asv draudeja maksātnespēja:) melo un pat nekautrejas

  • Tieši tā!! Tev pilnīga taisnība, tikai daļa latviešu ir tik nozombēti ar ASV propogandu ka nav ar mieru atzīt amīšu nelietības kaut tas vēsturē ar cirvi iecirsts!

   • jau arī cita daļa,kas nozombēta no Tavas draugu zemes krievijas,amerikāņi aizvāksies,kā tu saki,bet kā ar to otro pusi,Taviem draugiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+