×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
18. novembris, 2014
Drukāt

Lavrovs: ceram, ka Krievijas attiecības ar ES nav neatgriezeniski sabojātas (5)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Sergejs Lavrovs

Krievija otrdien, 18.novembrī, pauda cerību, ka tās attiecības ar Eiropas Savienību (ES) saistībā ar krīzi Ukrainā nav šķērsojušas punktu, no kura nav iespējams atgriezties, pēc tam, kad ES noteica plašākas sankcijas pret prokrieviskajiem separātistiem Ukrainas austrumos.

“Mēs ceram, ka punkts, no kura nav iespējams atgriezties, vēl nav šķērsots,” tikšanās laikā Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā teica Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, uzsverot, ka “uzskatām un vienmēr esam uzskatījuši ES par mūsu lielu, nozīmīgu ekonomisko partneri”.

“Mēs esam ieinteresēti attiecību attīstības palielinājumā,” viņš piebilda pirms vēlāk otrdien gaidāmās tikšanās Maskavā ar Vācijas ārlietu ministru Franku Valteru Šteinmeieru.

Lavrovs atkārtoti pauda Krievijas aicinājumu Eiropas Komisijai un ES dalībvalstīm izveidot “vienotu ekonomisko un humāno telpu” no Lisabonas līdz Krievijas ostai Vladivostokai Klusā okeāna piekrastē, ko aizstāv Krievijas prezidents Vladimirs Putins, bet ES reakcija uz to ir bijusi vēsa.

Krievijas ārlietu ministrs arī aicināja Ukrainas centrālo valdību ievērot 5.septembrī Minskā panākto pamiera vienošanos un sākt sarunas ar prokrieviskajiem separātistiem, lai rastu risinājumu konfliktam, kurā kopš aprīļa gājuši bojā vairāk nekā 4100 cilvēku.

“Diemžēl tā vietā, lai veidotu spēcīgus kontaktus, Kijeva ir uzņēmusi kursu uz [Ukrainas] dienvidaustrumu apspiešanu sociāli un ekonomiski,” Krievijas ziņu aģentūras citēja Lavrova teikto Krievijas un Baltkrievijas diplomātu sanāksmē.

Lavrovs pauda cerību, ka Rietumvalstis nepieļaus tādu scenāriju. “Ceru, ka mūsu kolēģi Rietumos, kam ir ietekme uz Kijevas valdību, apzināsies apdraudējumu, ko rada notikumu attīstība šādā virzienā,” viņš sacīja.

Krievijas ārlietu ministrs arī norādīja, ka valsts centīsies virzīt reformas Eiropas Drošības un sadarbības organizācijā (EDSO), kurai ir novērotāju komanda Ukrainā.

“Mēs esam pret organizācijas pārvēršanu par instrumentu telpas uz austrumiem no Vīnes demokratizācijai,” Lavrovs teica.

Tāpat viņš pauda pretestību ierosinājumiem rīkot starptautisku konferenci par Ukrainas krīzes risināšanu, norādot, ka ir jau izveidots Minskas formāts.

Pirmdien ES vienojās vērst sankcijas pret vairākiem Ukrainas separātistiem, tomēr jaunas ekonomiskās sankcijas pret Krieviju nolēma pagaidām nevērst, norādot, ka pastāv cerības, ka atsāksies dialogs ar Krieviju.

Lavrovs otrdien paziņoja, ka “Krievija negrasās lūgties Rietumus atcelt vienpusējās sankcijas”. Vienlaikus viņš norādīja, ka Rietumvalstīs izskan aicinājumi par nepieciešamību pārskatīt ierobežojošos pasākumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. krievi sāk baidīties Atbildēt

  ja aukstais karš 2 notiks un vis liecin kas krievijas izolēšana turpinas tad krievus nelaidīs iekšā eiropā un tad kur krievu miljardieri, miljonari un biznessmeņi brauks atpusties? uz ziemeļu korēju?

 2. Lavrovs: “uzskatām un vienmēr esam uzskatījuši ES par mūsu lielu, nozīmīgu ekonomisko partneri”.
  – – – – – – – – –
  Tu maldies, SerGej. Ķīna ir Krievijas loģiskais partneris. Ķīnieši pavēlēs un mužiku paklausīs.

 3. Lavroba kungam nevajag CERĒT, bet RĪKOTIES savas valsts labā, lai attiecības ar ES un citām valstīm uzlabotos!!! Nevajag uzvesties Krievijai kā zilonim rudzu laukā un GAIDĪT SAPRATNI VAI ATTAISNOJUMU savai rīcībai! To taču Lavrova kungs saprot !!! Krievija ir bagāta valsts – visa Mendeļejeva tabula ir viņas rīcībā!!! Nevajag atņemt citai valstij dabas bagātības( Ukrainai ogles un citus resursiem bagātus apgabalus, ostas Melnās jūīras baseinā), padarot kaimiņu atkarīgu, LŪDZOŠU, nabagu… VAI Krievijai pašai PATĪK lūgties? ES velti gaidīt KAUT KĀDU DIALOGU, jo ES neviens neieklausās!!? Kijeva rīkojas Ukrainas-savas valsts nedalāmības interesēs, tā neatrodas citas valsts teritorijā…Sarunas var notikt TIKAI starp 2 partneriem, kuri ABI grib risināt problēmas. Ar vienu par maz…

 4. aizej nu pie psihiatra Atbildēt

  nekauņa.

Draugiem Facebook Twitter Google+