×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
28. oktobris, 2014
Drukāt

Lavrovs: Maskava atzīs Doņeckas un Luhanskas “tautu republiku” vēlēšanu rezultātus (6)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Maskava atzīs “Doņeckas tautas republikas” (DTR) un “Luhanskas tautas republikas” (LTR) vadītāju un parlamentu vēlēšanu rezultātus, kurām jānorisinās saskaņā ar septembrī Minskā noslēgto vienošanos, paziņoja Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs.

“Tas ir svarīgs Minskā noslēgtās vienošanās priekšnoteikums. Mēs sagaidām, ka vēlēšanas notiks, kā norunāts, un mēs, protams, to rezultātus atzīsim,” intervijā kanālam “Life News” un laikrakstam “Izvestija” norādīja Lavrovs, atbildot uz jautājumiem par gaidāmajām vēlēšanām DTR un LTR.

“Mēs ceram, ka vēlēšanas būs brīvas un neviens no ārpuses nemēģinās tās izjaukt,” norādīja ministrs.

Tikmēr augsta ranga Ukrainas Ārlietu ministrijas amatpersona jau nosodījusi Krievijas soli, paziņojot, ka tas grauj miera centienus.

“Krievijas nolūki ir tieši pretrunā Minskas līgumam, grauj deeskalācijas un miermīlīga risinājuma procesu (..) un turpina vājināt ticību tai [Krievijai] kā uzticamam starptautiskam partnerim,” paziņoja ministrijas amatpersona Dmitro Kuleba.

“Krievija steidzas atzīt kaut ko, kam nav nekādas saistības ar vēlēšanām,” norādīja Kuleba, nodēvējot prokremliskos kaujiniekus par teroristiem.
Krievijas ārlietu ministrs uzsvēra, ka šīs vēlēšanas ir svarīgas DTR un LTR varas leģitimizācijai.

Kā norādīja Lavrovs, “vēlēšanas, kas norisināsies pašpasludināto tautas republiku teritorijās, būs svarīgas no varas leģitimizācijas viedokļa”.

DTR un LTR vadītāju un parlamentu vēlēšanas norisināsies 2.novembrī.

Ukrainas Augstākā rada septembrī apstiprināja likumprojektu, kas paredz Luhanskas un Doņeckas reģioniem uz trim gadiem piešķirt ierobežotas pašpārvaldes tiesības.

Likumprojekts par ierobežotu pašpārvaldi arī atļauj austrumu reģioniem rīkot vietējo varasiestāžu vēlēšanas, ierosinot tās noorganizēt 7.decembrī. Bet teroristu grupējumu līderi paziņoja, ka tiesības izvēlēties datumu jāatstāj viņiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. mēs jau zinam rezultātu, varam saderēt uz visiem krievijas miljardiem. Vai vērts rīkot to cirku?????????
    ejiet nu, nekauņas, art zemi un slaukt govis, nē, vispirms dušā, smirdat

  2. Krievijas varasvīri zaudē realitātes sajūtu un savā bezspēcībā pazaudējuši ietekmi Ukrainā, mēģina to saglabāt vismaz pāris Ukrainas apgabalos. Bet tas ir bīstami pašai Krievijai, jo šādi tiek iekonservēta nestabilitāte un saspīlējums pie tās robežām. Pie tam, šīs jaunizveidotās kņazistes būs viņiem arī jāuztur, kas nozīmē papildu izdevumus budžetā. Putins, cerībā atjaunot bijušo impēriju, reāli ir ieguvis tikai dažas atlūzas no tās un nekas dižs viņam vairs nespīd.

  3. Kāda Maskavas tauta? Maskava jau no seniem laikiem ir baltiešu teritorija un pat Maskavas vārds ir ar latvisku izcelsmi jo to upi sauca mazā Kava. Vajadzētu palūgt iztīrīt tās krastus no pnepiederošiem.

  4. Neviens pasaulē neatzīs teroristu bandu “vēlēšanu rezultātus”! Ākstīšanās!

  5. Kāda izskatās Doņeckas tauta un Luhanskas tauta ? Tad jau nav jābrīnās,ka drīz parādīsies Maskavas tauta.

Draugiem Facebook Twitter Google+