Pasaulē

Lavrovs oficiāli atklāj Krievijas organizēto Sīrijas miera kongresu0

Foto Reuters/Scanpix/LETA

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs otrdien Sočos oficiāli atklājis Sīrijas miera kongresu, paziņojot, ka pienācis laiks izbeigt sāpīgo konfliktu Sīrijā.

Jau vēstīts, ka daudzi Sīrijas bruņotās opozīcijas un kurdu grupējumi forumā nepiedalās.

Lavrova komentāri asi kontrastē ar ziņām no Sīrijas par tur notiekošo vardarbību.

Opozīcijas aktīvisti ziņoja, ka pastiprinājušies gaisa uzlidojumi nemiernieku kontrolētajai Idlibas provincei, un Turcijas karavīri Sīrijas ziemeļos iegājuši dziļi kurdu kontrolētajā teritorijā.

Sīrijas miera kongress Sočos sākās ar divu stundu aizkavēšanos, jo vairāki Sīrijas opozīcijas pārstāvji, izrādot protestu, atgriezās lidostā.

Maskava ziņoja, ka uz kongresu uzaicināti 1600 cilvēki, taču līdz šim no Sīrijas ieradušies tikai valdības un Damaskas pieciestās opozīcijas pārstāvji.

Sīrijas kurdu lielākā alianse svētdien paziņoja, ka Sīrijas Afrīnas reģionā pret kurdiem izvērstā Turcijas armijas uzbrukuma dēļ Soču kongresā nepiedalīsies. Paziņojumā kurdi arī kritizēja Krieviju par to, ka tā uzbrukumu pieļāvusi.

Soču kongress bija iecerēts kā ietverošs forums, kurā dažādās Sīrijas politiskās nometnes, etniskie un reliģiskie grupējumi iesaistās dialogā, arī konstitūcijas projekta izstrādē.

ANO ziņoja, ka konferencē piedalīsies arī ANO īpašais Sīrijas sūtnis Stafans de Mistura, taču uz foruma atklāšanu viņš nebija ieradies.

Kamēr Lavrovs apgalvoja, ka izveidojušies piemēroti apstākļi Sīrijas konflikta izbeigšanai, viņa runu vairākkārt pārtrauca skaļi izsaucieni gan Krievijas atbalstam, gan pret Krieviju.

Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011.gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem. Saskaņā ar dažu opozīcijas aktīvistu aplēsēm kopējais upuru skaits jau pārsniedzis 400 000.

LA.lv