×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
22. decembris, 2012
Drukāt

Lavrovs: Sīrijas konfliktā neuzvarēs neviena no pusēm

slavrovkr

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs sestdien paziņoja, ka pilsoņu karā Sīrijā neviena no konfliktējošajām pusēm neuzvarēs, bet Ķīna un Krievija, kas ir Sīrijas prezidenta Bašara al Asada sabiedrotās, nevarētu viņu pārliecināt atkāpties pat tad, ja to mēģinātu.

“Neviens šajā karā neuzvarēs,” Lavrovs teica žurnālistiem lidmašīnā, kas bija ceļā no Maskavas un Briseli, kur turpinās Krievijas un Eiropas Savienības samits

“Asads nekur neies, neatkarīgi no tā, ko kāds saka, pat tad, ja runātājs ir Ķīna vai Krievija,” viņš uzsvēra.

Lavrovs paziņoja, ka Krievija ir noraidījusi vairāku reģiona valstu ierosinājumu sniegt Asadam patvērumu.

“Dažas reģiona lielvaras ir ierosinājušas, ka mēs pasakām Asadam, ka esam gatavi viņu izmitināt,” atklāja Lavrovs, apgalvojot, ka Krievija atbildējusi ar pretjautājumu, kādēļ Maskavai tas būtu jādara. “Ja jums ir tādi plāni, ejat paši pie viņa,” par Krievijas atbildi uz vārdā nenosauktu valstu aicinājumiem teica Lavrovs.

“Laipni lūdzam, ja ir kāds, kas vēlas viņam sniegt jebkādas garantijas Mēs būsim pirmie, kas pārkrustīsies un teiks: “Paldies dievam, kaujas ir beigušās” Ja tādēļ beigsies kaujas, kas gan nav fakts, ka tā notiks,” viņš paskaidroja.

Eksperti Krievijā norādījuši, ka Krievijai sniegt patvērumu Asadam piedāvājusi Turcija un Katara.

Viņš stāstīja, ka Rietumvalstu specdienestu rīcībā “ir ļoti nopietnas un pamatotas prognozes, ka režīma gāšana nenozīmēs” konfrontācijas Sīrijā beigas, bet pastāv bažas, ka kaujas atsāksies ar jaunu spēku.

Tāpat Krievijas ārlietu ministrs klāstīja, ka Sīrijas valdošā režīma rīcībā esošie ķīmiskie ieroči ir koncentrēti vienā vai divās vietās un tos pašlaik kontrolē režīma spēki

Kā lielāko draudu saistībā ar bažām par Sīrijas ķīmiskajiem ieročiem Lavrovs nosauca to nonākšanu nemiernieku rokās.

“Mūsu un Rietumu rīcībā esošā informācija liecina, ka pašlaik [Sīrijas] valdība dara visu, ko tā var, lai gādātu par to [ķīmisko ieroču] drošību,” paskaidroja Lavrovs, piebilstot, ka “Sīrijas varas iestādes šos ieroču krājumus, kas iepriekš bija izklīdināti pa visu valsti, ir sakoncentrējušas vienā vai divās vietās”.

Krievijas ārlietu ministrs atkārtoti nosodīja Rietumvalstis par nespēju izpildīt Ženēvas konferencē jūnija beigās pieņemto lēmumu par pagaidu valdības izveidi Sīrijā, par kuru vienoties vajadzētu Sīrijas konfliktā iesaistītajām pusēm bez ārēju spēku iesaistīšanas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+