×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
7. februāris, 2012
Drukāt

Lavrovs: Sīrijas prezidents ir gatavs dialogam

saruna

Sīrijas prezidents Bašars al Asads ir gatavs dialogam ar visiem valsts politiskajiem spēkiem, turklāt arī gatavo konstitucionālo reformu referendumu, pēc tikšanās ar līderi Damaskā apliecināja Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs.

 

“Ir skaidrs, ka līdz ar pūliņiem vardarbības apturēšanas labā ir jāizskan paziņojumiem par dialogu visu politisko spēku starpā,” sacīja ministrs, piebilstot – “šodien mēs saņēmām apstiprinājumu, ka Sīrijas prezidents ir gatavs sadarboties šajā lietā”.

“Bašars al Asads apstiprināja, ka Nacionālā dialoga komisijai ir visas pilnvaras tā īstenošanai,” norādīja Lavrovs. No Sīrijas puses izskanējis lūgums ietekmēt opozīcijas grupējumus, kas pagaidām atsakās iesaistīties dialogā. Asads arī apstiprinājis, ka iestājas par vardarbības apturēšanu, lai arī no kuras puses tā būtu izraisīta, apliecināja Lavrovs, norādot, ka prezidents vēlas, lai Arābu līgas novērotāju misija turpina savu darbu Sīrijā un pat to paplašina. “Sīrija ir darījusi zināmu Arābu līgai, ka tā ir ieinteresēta, lai līgas misija turpina savu darbu un palielina misijas kvantitāti,” sacīja ministrs. “Krievija ir pārliecināta, ka misijai, kas Sīrijā ir nopietns stabilizējošs faktors, ir jāpaliek un jāpaplašinās.”

Sīrija drīzumā paziņos grafiku konstitucionālo reformu referenduma sarīkošanai, apliecināja ministrs. “Prezidents Asads mūs informēja, ka tuvākajā laikā tiksies ar komisiju, kas gatavo jaunās konstitūcijas projektu.”

“Darbs jau ir pabeigts, tagad tiks izziņots šī Sīrijai ļoti svarīgā dokumenta referenduma sarīkošanas grafiks,” apliecināja Lavrovs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+