×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
2. aprīlis, 2018
Drukāt

Lavrovs: Skripaļa saindēšana varētu būt bijusi izdevīga Lielbritānijas valdībai (12)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Bijušā dubultaģenta Sergeja Skripaļa un viņa meitas saindēšana varētu būt izdevīga Lielbritānijas specdienestiem un valdībai, kas ir sarežģītā situācijā saistībā ar “Breksitu”, pirmdien paziņoja Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs.

“Ir arī citi izskaidrojumi, par tiem runā eksperti. Viņi runā par to, ka tas var arī būt izdevīgi britu specdienestiem, kuri ir pazīstami ar savām spējām darboties ar licenci nogalināt,” sacīja Lavrovs žurnālistiem Maskavā.

Turklāt tas var būt “izdevīgi arī Lielbritānijas valdībai, kas ir nonākusi neērtā situācijā, neizpildot solījumus vēlētājiem attiecībā uz “Breksita” nosacījumu nodrošināšanu”, teica Krievijas ārlietu ministrs.

Par Skripaļu saindēšanu viņš sacīja, ka “var būt vesela virkne iemeslu – nopietni eksperti un veselas virknes valstu nopietni vadību vadītāji tos nenoraida, un šo jautājumus publiski uzdod”.

“Aiziet no atbildes uz šiem jautājumiem jau vairs neizdosies. Jo tie jau ir acīmredzami. Ir pārāk acīmredzams, ka mūsu britu kolēģi jau ir pārāk aizrāvušies. Mēs pieprasīsim noskaidrot visus faktus, noskaidrot patiesību,” teica Lavrovs.

Viņš arī sacīja, ka ir nepieņemami pieprasīt Krievijai atzīt, ka vai nu rīkojumu saindēt Skripaļu devis Krievijas prezidents Vladimirs Putins, vai arī Krievija zaudējusi kontroli pār ķīmiskajiem ieročiem.

“Tas ir nenopietni, tas ir necienīgi, un es uzskatu, ka tas ir absolūti nepieņemami jebkurā diplomātijas darbības sfērā, īpaši, kad ir runa par dzīvību un nāvi,” teica Lavrovs.

Viņš piebilda, ka Krievijas attiecības ar daudzām Rietumvalstīm pašlaik ir sliktākas nekā Aukstā kara laikā.

“Patiešām, daudz runā par Auksto karu, daudz runā par to, ka situācija ir daudz sliktāka, nekā tā bija klasiskā Aukstā kara laikā, jo tad bija kaut kādi noteikumi, tika ievērota kaut kāda pieklājība. Bet tagad, pēc manām domām, mūsu Rietumu partneri, ar to es piemām kārtām domāju Lielbritāniju, Savienotās Valstis un vēl vairākas valstis, kas tām akli seko, atmetušas visu pieklājību, izmanto melus, atklātu dezinformāciju,” sacīja Krievijas ārlietu ministrs.

Sergejs un Jūlija Skripaļi 4.martā Anglijas pilsētā Solsberi tika atrasti bez samaņas uz soliņa parkā. Lielbritānijas varasiestādes uzskata, ka Skripaļiem uzbrukts ar Krievijā izstrādāto nervus paralizējošo vielu “Novičok”.

Lielbritānijas ārlietu ministrs Boriss Džonsons parlamentā skaidroja, ka Krievija uzbrukumu sarīkojusi, lai iebiedētu potenciālos pārbēdzējus, kā arī mobilizētu elektorātu pirms prezidenta vēlēšanām.

Saistībā ar ķīmisko uzbrukumu Skripaļiem būtiski saasinājušās Rietumvalstu un Maskavas attiecības. Pagājušajā nedēļā virkne Rietumvalstu, tostarp Baltijas valstis, izraidīja Krievijas diplomātus, un Maskava uz to reaģēja, izraidot šo Rietumvalstu diplomātus.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Anglji to nekkad nedareet savaa tauta vai citur. Bet ja esiet tads kas neuztic angljiai tad pardomaa ar praktisku, logisku uzskatu —

  Lavrovs domaa ka anglji piesarnot smuku mazu pilsetin kur vesturisks katedrals kam nepieciesham finanshu atbalstu no turistiem? Angliem tagad viss taa shmurg ir jauzteer. Lavrovs domaa ka anglji izreekot tadu shmurgu vinu valsteej? Restorani un bods ir ciet. Taas kas nav ciet ir bez apmekletajiem. Cilveki ir apdraudet. Vien nedel pec notikkum viniem beej ieteikts mazgat savu velu. Daudz nezinams. Skripalu aprupe slimneecas ir loti darga.
  Lavrovs domaa ka anglji gaideej ka Skripal meita naaks ciemoties jo gribej vinas nogalinaat? Un tad
  izarstet? Policisti ar ir cietush. Veseleeba apdraudet. Vai kads tiesham domaa ka anglji ir tik nespejeeg ka izreekot tadu shmurgu? Un gribet nogalinat cilvekus kas pret viniem ir draudzeeg? Ja taa ir krieva kimiska viela, tad kriev ir atbildeeg prieksh to kimisku vielu un kas ar vinu notiek. Vini ir vaineegi.

 2. Lavrova kungs, kā parasti, izlaiž muldammākoni. Tas ir viņu stils – jo vairāk versiju izteiks, jo pašiem liksies pārliecinošāk. Atceros, kad viņi virs Ukrainas notrieca to pasažieru lidmašīnu, bija tā pati metode: runāja par to, ka tuvumā manīts Ukrainas iznīcinātājs, ka kaut kur tajā rajonā būtu varējusi atrasties lidmašīna, ar ko lidojis Putins, ka notriektā lidmašīna bijusi pilna ar jau beigtiem cilvēkiem un ko tik vēl ne.
  Tik nelaime, ka, šo metodi pārāk bieži izmantojot, neviens jau vairs netic.

  • Angļi paši saindējuši; Ykraiņi paši notriekuši lidmašīnu; paši uzbrukuši Doneckai. Šis lielais diplomāts savā mūžā ir apguvis vienu vienīgo paņiemienu, kas īsumā skan kā “sam durak”

 3. Lavrovs ir izcils mēlu meistars. Neatceros nevienu faktu, ko viņš nebūtu sakropļojis. Taisnība arī tas, ka Krievija zaudējusi kontroli par savu diplomātiju un prezidentu. Kas attiecās uz Skripaliem, tad jāsaprot, ka diplomātijā taisnību neviens nerunā nekad. Īstie nolūki netiek izpausti. Ļoti iespējams, ka Skripals kādos 80-90 gados ko zinājis par Trampa kompromatu. Jā tā, tad dabīgi, ka viņam steidzami bija jāpazūd.

 4. IZDEVĪGI LIELBRITĀNIJAI???????????????? MURGS! IESPAIDĪGS SKAITLIS KRIEVU PĀRCĒLUŠIES UZ DZĪVI ŠAJĀ VALSTĪ -KĀPĒC????????? VAINĪGI CITI KĀRTĒJO REIZI! KAD BŪS IESPĒJAMS IZLASĪT PRESĒ PAR KRIEVIJAS VAINAS APZINĀŠANOS?

 5. IZDEVĪGI LIELBRITĀNIJAI???????????????? MURGS! IESPAIDĪGS SKAITLIS KRIEVU PĀRCĒLUŠIES UZ DZĪVI ŠAJĀ VALSTĪ -KĀPĒC????????? VAINĪGI CITI KĀRTĒJO REIZI! KAD BŪS IESPĒJAMS IZLASĪT PRESĒ PAR KRIEVIJAS VAINAS APZINĀŠANOS?

 6. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 7. Un leduscirtnis pats ielīda Trocka galvā – tikai vēlāk ordeņi paši sameklēja kāta turētāju…?

 8. VAINIGI IR VISI TIKAI NE KREIEVI KARTEJAIS MURGS

 9. kAUKADS STULBUMS VAI KRIEVIJA TIESAM DOMA KA VISI IR STULBI

 10. Gebelsa pectecis atkal pauz melus.

 11. Pūķina noindēšana būtu izdevīga visai pasaulei. Tu saproti, ko es tev saku?

Draugiem Facebook Twitter Google+