×
Mobilā versija
Brīdinājums +8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
23. decembris, 2014
Drukāt

Lavrovs: Ukrainas neitralitātes statusa atcelšana ir neproduktīva un saasina situāciju (4)

LETA/AFPLETA/AFP

Ukrainas lēmums atteikties no neitralitātes statusa ir neproduktīva un pasliktina situāciju, otrdien paziņoja Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs.

“Tas ir neproduktīvi un vienīgi izraisa konfrontāciju, rada ilūziju, ka ar tādu likumu pieņemšanu, ar centieniem atteikties no neitrālas valsts statusa un pievienoties NATO – par ko Ukrainas politiķi atklāti runā – var noregulēt dziļu Ukrainas valsts iekšienē valdošu krīzi,” Lavrovs sacīja žurnālistiem.

Viņš uzsvēra, ka produktīvāks ceļš, “jēgpilnāks ceļš ir sākt dialogu ar to savas tautas daļu, kas pilnībā tika ignorēta, kad tika īstenots valsts apvērsums”.

“Cita ceļa nav. Tikai konstitūcijas reforma, ņemot vērā visus reģionus, visus politiskos spēkus, Ukrainā varētu dot pareizo toni. Un tieši tādu reformu sākt šā gada aprīlī Ukrainas valdība apņēmās sanāksmē Ženēvā,” Krievijas ārlietu ministrs atgādināja par starptautiskā konferencē panākto vienošanos, kas gan rezultātus nedeva.

Jau vēstīts, ka Ukrainas parlaments otrdien nobalsoja par neitralitātes statusa atcelšanu valstij, kas dos iespēju Ukrainai pretendēt uz iestāšanos NATO.

Jaunā likuma pavadvēstulē teikts, ka Ukrainas neitralitātes statuss izrādījies neefektīvs valsts drošības garantēšanai, un atteikšanos no ārpus militāriem blokiem esošās valsts statusa izraisījusi Krievijas politika pret Ukrainu.

“Krievijas Federācijas agresija pret Ukrainu, tās veiktā nelikumīgā Krimas Autonomās Republikas aneksija, tā saucamā hibrīdkara rīkošana pret mūsu valsti, militārā iejaukšanās Ukrainas austrumu reģionos, pastāvīgs militārs, politisks, ekonomisks un informatīvs spiediens no Krievijas puses nosaka nepieciešamību meklēt efektīvākas garantijas Ukrainas neatkarībai, suverenitātei, drošībai un teritoriālajai vienotībai,” teikts likuma pavadvēstulē.

Ukrainas neitralitātes statuss valsts likumos tika noteikts 2010.gadā pēc tam, kad par valsts prezidentu bija kļuvis Viktors Janukovičs.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Var neiznākt ”atbrīvošana” ?

  2. Vecs krievu meerkakis,vai nav gana melots?

  3. Zini Lavrov, kāpēc ukraiņi tev padoma nepaprasija?
    Tu esot dumjš. Nesaproti, ka ukraiņi nav maskaļi.

  4. … Nu, ka tur sanaca ar ar to produktivo neintralitati Baltijas valstim un Polijai, ka ari citaiem Kremala kaiminiem … ???!!!

    … Ta pasreizeja Pasaules nelaime ir, ka Lavrovs un lidzigie zombetie Kremlinisti turpina dzivot pavisam cita, pasu rasta realitate, un turpina ‘lielo melu’ politiku un nekaunigi neatzit vai izmantot visus CCCP laika un pasu nesenos lauztos lnternacionalos ligumus un ignoret Internacionalo konvenciju prasibas … ka pedejo apzinati ignoret katru ar Ukrainu panakto noligumu, un lZenevas ka pedejo … !

Draugiem Facebook Twitter Google+