Laukos
Bizness

“Lazdonas piensaimnieks” šogad plāno nelielu apgrozījuma pieaugumu0

Foto-lazdona.lv

Latvijas piena pārstrādes uzņēmums “Lazdonas piensaimnieks” šogad plāno nelielu apgrozījuma pieaugumu salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, sacīja kompānijas valdes priekšsēdētāja Elvīra Utināne.

“Plānojam nelielu pieaugumu,” sacīja Utināne, precīzu apgrozījuma pieauguma apmēru pagaidām nenosaucot.

Pēc viņas teiktā, labāki apgrozījuma rādītāji ir saistīti ar lielāku realizētā piena apmēru vietējā tirgū. Nelielu daļu saražotās produkcijas uzņēmums šogad realizēja arī Zviedrijā, bet kompānijas eksporta apmērs nav būtiski mainījies salīdzinājumā ar 2016.gadu. Pamatā uzņēmuma produkcija joprojām tiek realizēta vietējā tirgū.

Viņa piebilda, ka šis gads piena lopkopjiem laika apstākļu dēļ bijis grūts, jo bija bažas par liellopu barības sagatavošanu ziemai. Tas ietekmēja arī vispārējo noskaņojumu piena nozarē, jo arī piena pārstrādes uzņēmumiem svarīga izejvielas pieejamība.

Vienlaikus viņa piebilda, ka “Lazdonas piensaimnieks” vairāku desmitu gadu garumā sadarbojas ar patstāvīgajiem sadarbības partneriem, zemniekiem, līdz ar to problēmas ar izejvielas pieejamību uzņēmumam šogad nav bijušas.

Jau ziņots, ka “Lazdonas piensaimnieks” pērn strādāja ar 5,439 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 7,8% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa vairākkārt pieauga un bija 86 359.

LA.lv