×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
1. decembris, 2015
Drukāt

Lāzerprinteris pret tintes printeri (3)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Darbā izdevīgāks ir lāzerprinteris, mājās – tintes printeris, kas vienlaikus ir arī skeneris un kopētājs.

Svarīgi dokumenti, būvniecības izmaksu tāmes, bakalaura darbi vai vienkāršs iepirkšanās saraksts. Drukājamās mašīnas jeb printeri nepieciešami gandrīz visur. Kaut lietošanā iespējams iegūt gan LED, gan termo, gan visvecākos un pat vēsturē pirmo – sitienprinteri, šobrīd populārākie nešaubīgi ir tintes un lāzerprinteri. Bet kurš būtu labākā izvēle?

 

Izmaksas

Apskatot veikalu piedāvājumu, kas ir neapšaubāmi plašs, secinām, ka lētākās ierīces ir ar tintes printēšanas metodi (lētākais – 40 eiro). Turklāt svarīgi – tie ir krāsu printeri, kamēr lētākie lāzerprinteri ir vien melnbalti. Lētākais krāsu lāzerprinteris Latvijā iegūstams par 90 eiro. Vai ir iespējams atgūt pārmaksātos 50 eiro? Jārēķina!

Pirmkārt, ar vienu pilnu kasetni minētais krāsu lāzerprinteris dienas gaismu dāvās no 1000 līdz pat apskaužamām 4000 lapām (atkarīgs no kasetnes veida). Tikmēr ar lētā “tintinieka” mazo melnās krāsas kasetni varēs izdrukāt vien 180 lapu, bet ar XL izmēra kasetni – 400 lapu (ar krāsu kasetni attiecīgi 180 un 300 lapas). Pieņemot, ka lāzerprinterim izmanto mazietilpīgāko kasetni, mazo tintes kasetni vajadzēs uzpildīt 6 reizes (lielo 3 reizes), lai kopumā izdrukātu tikpat lapu, cik varētu ar vienu lāzerprintera kasetni. Te gan jāmin, ka ne visas kasetnes var uzpildīt, turklāt tās nevar uzpildīt neierobežoti. Lielāku un dārgāku tintes printeru kasetņu resursi, protams, būs lielāki.

Tālāk skatāmies, cik maksā kasetnes uzpilde. Apskatītā krāsainā “lāzernieka” kasetni var papildināt par apmēram 18 eiro (citus var arī lētāk), toties tintes – par 3,50 eiro. Veicot vienkāršus un ātrus aprēķinus sanāk, ka 6 uzpildes maksās 21 eiro. Ņemot vērā, ka lāzerprintera kasetnes var uzpildīt apmēram 3 reizes (par jaunu būs jāšķiras no 54 eiro), kopumā ar vienu kasetni var izdrukāt apmēram 3000 lapu (automātiski pierēķinām klāt 54 eiro, kopsummā jau 144 eiro “lāzernieka” kontā).

Lai ar tintes printeri iegūtu 3000 lapu (nemaz nerunājot par 4000 lapu kasetni), tā kasetni vajadzēs papildināt ievērojamas 17 reizes (XL izmēra – 8 reizes). Tā kā tintes printeri var papildināt no 3 līdz 10 reizēm (jauns maksā ap 16 eiro), līdz tam pienāk gals, jārēķinās, ka būs jāmaksā arī par vairākām jaunām kasetnēm. Pieņemot, ka kasetne jāmaina, piemēram, ik pēc 6 reizēm, papildināšanas izmaksām (38,50 eiro) jāpieskaita apmēram trīs jaunu kasetņu cena (48 eiro). Tātad kopumā tintes printeris izmaksās 126,5 eiro – lāzerprinteris jau atguvis teju 30 eiro.

Protams, jāsaprot, cik daudz nepieciešams drukāt un cik ilgs laiks paies, līdz būsiet apgrozījis 3000 lapu (mājas apstākļos tas varētu būt ilgs laiks). Birojos izvēle ir skaidra – lāzerprinteris atmaksāsies visai ātri. Īpaši melnbaltie, kuru minimālā cena Latvijas veikalos ir apmēram 60 eiro. Tikmēr mājas apstākļiem izvēle jau ir sarežģītāka.

 

Ātrums, kvalitāte, iespējas

Nenoliedzami ātrāki aparāti ir lāzera printeri, kas svarīgi būs biroja darbiniekiem, kuri nevēlas gaidīt divreiz un trīsreiz ilgāku laiku, līdz viņu rokās nonāk mazsvarīgs papīrelis. Lētākais tintes printeris spēj izdrukāt 8 melnbaltas lapas minūtē (četras krāsainas), bet lētākais krāsu lāzerprinteris – 25 lapas (melnbaltais 20 lapas). Tikmēr apmēram 120 eiro vērtu tintes printeru drukas ātrums variē no 12 līdz 22 lapām minūtē.

Kvalitātes ziņā “lāzerniekiem” būs grūti spēkoties ar tintes printeru iespējām. Lētākais “tintinieks” printē apskaužamā 4800×600 dpi izšķirtspējā. Lētākais krāsu lāzerprinteris – 1200×1200 dpi (tikpat arī melnbaltais). Ikdienas dokumentu printēšanā ar neapbruņotu aci atšķirību pamanīt būs grūti. Tintes printeri kļuvuši tik attīstīti, ka, investējot nelielu naudas summu jaunā printerī, vairs nav nepieciešams bildes attīstīt profesionālos salonos. Tās augstā kvalitātē var izdrukāt turpat mājas apstākļos uz glancētā papīra.

Sarunā ar elektropreču speciālistu viņš gan norādīja, ka jāņem vērā arī izmaksas, kas veidosies, regulāri printējot bildes. “Par fotopapīru aizies vēl piecītis, turklāt bildes prasa ļoti daudz krāsu, pēc tam atkal vajadzēs uzpildīt visas kasetnes. Uzskatu, ka izdevīgāk ir doties uz fotosalonu,” stāsta pārdevējs.

Visi tintes printeri ir spējīgi ne tikai nodrukāt izvēlēto materiālu, tajos ir iebūvēts arī skeneris un iespēja materiālu kopēt, cik vien sirds vēlas. Gandrīz pašiem lētākajiem tintes printeriem ir arī fantastiskā “WiFi” funkcija, kas datoru ļaus savienot ar printeri bez piņķerīgajiem vadiem vai zibatmiņas. Toties lētākajos lāzerprinteros šo pašu funkciju vajadzēs rūpīgi pameklēt, taču atrast var. Birojos nepieciešamais LAN pieslēgums, kad printeris savienots uzreiz ar vairākiem datoriem, lētā gala produktos nav sastopams, taču lielizmēra dārgā plaukta ierīcēs tā ir neapšaubāma nepieciešamība.

“Mājas apstākļos lāzerprinteris ātri vien atmaksāsies, ja vien nav vēlme printēt fotogrāfijas. Tintes printeri ir nedaudz lētāki, bet to ekspluatācija būs dārgāka; kasetņu maiņa, uzpilde, tīrīšana – tas viss maksā naudu,” uzsver elektronikas veikala pārdošanas speciālists.

 

Kopsavilkums

Iegādājoties printeri, galvenokārt jāsaprot, kādam nolūkam tas kalpos un cik bieži to izmantos. Rēķinot izmaksas, tintes printeri iegādes brīdī ir ievērojami lētāki par lāzera metodes ierīcēm, taču, ilgāk lietojot, lāzerprinteri atmaksāsies. Īpaši, ja vajadzīga vien melnbalta drukāšana.

Tomēr krāsainai izdrukai mājas apstākļos, visticamāk, labākā izvēle tomēr būtu tintes printeris, kurš ir lētāks un krāsainus attēlus radīs augstākā kvalitātē. Otrs tintes printera pluss – jau lētākajās ierīcēs tiek piedāvātas vairākas papildfunkcijas, piemēram, skenēšana un kopēšana. Darbam birojā, kur drukas mašīnai būs liela slodze, vai melnbaltai printēšanai mājās, labākā izvēle noteikti būs lāzerprinteris, jo agrāk vai vēlāk tas tomēr atmaksājas.

 

20151201211602_8539

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Man tintes printerim nekad nekas nav aizkaltis, bet visu krāsu nomaiņa izmaksā ap 70 eiro. Rakstīts, ka vēlams to darīt 2 reizes gadā, es gan mainu tikai tad, kad kāda krāsa beigusies. Pats printeris maksāja 60 latus (jā, tas ir tik sens), bet krāsas gadā tātad izmaksā ap 140 eiro. Pie tam, ja beigusies, piemēram, dzeltenā krāsa, arī melnbaltu izdrukāt nav iespējams. Tagad vēl problēma tāda, ka modelis esot novecojis, krāsu komplektus vairs nepasūta, jāpērk pa vienai, un tas maksātu vēl dārgāk. Tāpēc liekas fantastiska rakstā minētā tintes uzpildes cena 3,50 eiro. Kura vietā tāda cena???

  2. Lietotājs parastais Atbildēt

    Daudz taisnības rakstā un to nevar noliegt, tikai mana pieredze daudzreiz pierādījusi, ka krāsainie tintes printeri nekam neder MĀJAS APSTĀKĻOS, tāpēc jau vairākus gadus lietoju lāzernieku (lēto). Apnika pirkt tinti katrreiz kad kāds papīrs jāizdrukā…

    Paskaidrošu – ja drukāšana vajadzīga reti un maz (tikai epizodiski, reizi mēnesī,…), tad lai izdrukātu vispirms jānomaina kārtridži (īpaši krāsainie), jo “viss ir sakaltis” un krāsas oksidējušās (dzeltenais palicis par dzeltenzaļu ar oranžu pieskaņu, zilais palicis tumšāks,…). Rezultātā izrādās, ka praktiski nekādas vidēji 180 vai 400 lapas nesanāk. Diemžēl. 🙁

    Pulveris lāzerniekam man pietiek uz gadu un ilgāk. un galvenais – vienmēr drukā bez problēmām.

    • Printēju ļoti neregulāri, varbūt reizi pusgadā, varbūt- reizi nedēļā. Četru gadu laikā esmu izmetis 3 tintes printerus. Problēma- aizkalšana, te pilnībā piekrītu iepriekšējam komentētājam, un MILZU akmeni iemetu raksta autora dārziņā, jo par galveno tintes printeru problēmu noklusēt… khm… Vienu no tiem trim printeriem biju vedis arī uz remontu (utopija), samaksāju 25eiro, rezultāts- nekāds, kādas 5 lapas izprintēja, un pēc nedēļas nomira. Ja parēķina visus manus izdevumus, plus kartridžu apkope, plus loterija- vai printēs, vai nē- rezumē ir: skopais maksā trīskārši, un pat tad neko neizprintē. Printerim ir jākalpo saimniekam, nevis otrādi.

Draugiem Facebook Twitter Google+