×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
25. februāris, 2013
Drukāt

LBAS: darba drošības jomā situācija ir dramatiska

Foto - LETAFoto - LETA

Lai pievērstu sabiedrības uzmanību dramatiskajai situācijai darba drošības jomā, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) pirmdien atklās vides instalāciju Esplanādē un iepazīstinās ar aktuālajiem datiem, aģentūru BNS informēja LBAS komunikācijas konsultante Karīna Javtušenko.

Pasākuma laikā LBAS pārstāvji, darba aizsardzības speciālisti un darba drošības riskiem visvairāk pakļauto jomu uzņēmumu pārstāvji iepazīstinās ar statistiku par nelaimes gadījumiem darbā, kā arī aptaujas rezultātiem, kas atspoguļo iedzīvotāju attieksmi pret personisko drošību darbā.

Valsts Darba inspekcija, apkopojot pērnā gada darbības rezultātus, iepriekš paziņojusi, ka jau trešo gadu pēc kārtas Latvijā pieaug letālo negadījumu skaits darbā.

Pērn 11 mēnešu laikā nelaimes gadījumos darbā bojā gājuši 48 nodarbinātie, no kuriem 11 gadījumos iemesls, iespējams, ir dabīgā nāve. Salīdzinājumam – gadu iepriekš visa gada laikā nelaimes gadījumos darbā bojā gāja 34 darbinieki.

Pērn smagos nelaimes gadījumos cietuši 199 nodarbinātie, savukārt smagus miesas bojājumus bija guvis 191 nodarbinātais.

Pērn visbiežāk nelaimes gadījumos bojā gājuši vīrieši, liecina Darba inspekcijas statistika. Visjaunākajam darbā bojā gājušajam darbiniekam bija 19, bet visvecākajam – 72 gadi. Katrs ceturtais bija lietojis grādīgos dzērienus un maksimālā konstatētā alkohola pakāpe organismā – 2,87 promiles.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+